24September2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ОКЕУ-2017 ДО 45-РІЧЧЯ КАФЕДРИ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ ТА СИСТЕМ ВНТУ

  • PDF

Сьогодні у Вінницькому національному технічному університеті стартувала «ОКЕУ-2017» — IV Міжнародна науково-технічна конференція«Оптимальне керування електроустановками». Приурочений форум до 45-річчя кафедри електричних станцій та систем ВНТУ.

Інформаційний портал «Вінниця  Ok»  

Проводиться захід під егідою Міністерство освіти і науки України. Серед співорганізаторів Інститут електродинаміки Національної академії наук України, Інститут відновлюваної енергетики НАНУ, ДП НАЕК «Енергоатом», НТУУ «КПІ», НУ «Львівська політехніка», Секція «Україна» Міжнародного інституту ІЕЕЕ, Новий університет Лісабона, Португалія, Технічний університет Молдови, Кишинів, Університет м. Дуала, Республіка Камерун, Університет м. Дананг, В’єтнам, Алматинський університет енергетики і зв’язку, Казахстан, Технічний університет «Люблинська політехніка», Польща, Tafila Technical University, Jordan.

На конференції з’їхались учені і виробничники з усієї України, а також зарубіжжя.

Вітаючи гостей вишу, ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко побажав ефективної і плідної роботи.

«Подивився програму і зауважив, що є дуже багато цікавих доповідей, з яких можу взяти багато цікавого для себе, як для енергетика. Учора у нас у Вінниці проводився науково-практичний семінар щодо впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій. Дізнався цікаву інформацію — Вінниця зменшила використання газу на 60 відсотків і на 34 відсотки використання електроенергії за рахунок оптимізації витрат. Отож, маємо досвід, яким варто поділитися», — сказав очільник вишу.

Передбачається, що конференція акцентуватиме на застосуванні математичного моделювання, оптимізації, вимірювальних комплексах, комп’ютерних системах діагностування, сучасних інформаційних технологіях, альтернативних і відновлюваних джерелах енергії, розосереджених джерелах енергії в локальних системах, перетворенні електроенергії та електроощадних технологіях.

Голова Ради оптового ринку електроенергії України, член правління УкрЯТ, радник президента ДП НАЕК «Енергоатом» Костянтин Запайщиков розпочинаючи свою доповідь «Роль АЕС в об’єднаній енергетичній системі України, у процесі впровадження конкурентного ринку електричної енергії», зауважив:

«Я випускник Вінницького політехнічного інституту, кафедра електричних станцій та систем. Я цим дуже пишаюся».

Завідувач кафедри-ювілярки, доктор технічних наук, професор Петро Лежнюк:

«Адаптуємось до вимог нових ринкових умов. Особливо багато сьогодні говоритимемо про енергоринок і відновлювальні джерела енергії. Якщо в Україні зараз не більше 1 процента виробляється електроенергії на відновлювальних джерелах, насамперед сонячній і вітровій, а біогазові установки ще в майбутньому, то на Поділлі, і зокрема у Вінницькій області виробляється уже не 1, а 8-9 відсотків електроенергії, в основному на сонячних станціях. Просто щодо вітрової енергетики потенціал досить низький має центр України. Інтегрування відновлювальних джерел в нашу електричну систему. Наші електричні системи проектувалися, коли мова про жодні джерела відновлювальної енергії не йшла. Зараз виникає ряд технічних проблем, про економічні й не кажу. Тому нині дуже актуальна адаптація відновлювальних джерел енергії в умови з одного боку економічно-ринкові, а з другого боку чисто технічні. Це цілий ряд питань, які вимагають інженерних рішень. Аби виробити їх, ми і зібралися».

Не новина, шо теплові станції зараз потерпають від дефіциту вугілля. Як наслідок, наші 4 українські атомні станції несуть основне навантаження — це 55-60 відсотків виробітку електроенергії. Але тут також маса проблем. Насамперед їхній технічний стан. Розмова й про це йтиметься.

 «А потім говоритимемо, як узагальнити усе це, щоб ми з вами мали безпечну, надійну і бажано дешеву електроенергію. Але про тарифи у нас і мови йти не може, адже ми на це не впливаємо. Стосовно формування тарифів, на жаль, там політики більше, аніж техніки. Конференція планує розробити цілий ряд технічних пропозицій, які мають підвищити екологічность, надійність наших об’єднаних енергосистем», — підкреслив завідувач кафедри електричних станцій та систем ВНТУ, професор Петро Лежнюк.

Найбільше читають

 left direction
 right direction