24September2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СТАРТАПЕРИ ВНТУ НА OLEROM FORUM 1

  • PDF

Olerom Forum 1 – найбільший міжнародний бізнес-форум Центральної та Східної Європи, який вже кілька років проводиться у Києві

Цьогоріч в роботі форуму взяла участь близько 7 000 тисяч учасників, серед яких була делегація Вінницького національного технічного університету в складі п’яти викладачів та тридцяти студентів.

Завдяки успішній роботі Стартап школи "SikorskyChallenge" м. Вінниці на базі університету вдалось в стислі терміни сформувати якісну делегацію з учасників навчань попереднього року та представників активних студентських організацій студентської інженерної спілки BESTVinnytsiaта Enactus.

Дев'ять з половиною годин лише з однією перервою — година на обід, відбувались виступи ексклюзивних світових спікерів! Паралельно проводились виставки нових перспективних стартап-проектів, знайомства та спілкування з бізнес-елітою України та світу.

Хедлайнером форуму виступав Стів Возняк – винахідник персонального комп’ютера та співзасновник компанії Apple, який вперше відвідав Україну.

Він зізнався, що завжди мріяв тут побувати, оскільки вважає себе за походженням українцем. Стів Возняк розповів про історію створення персонального комп’ютера, яка почалась з його мрії зробити комп’ютер доступним багатьом. А ще він зазначив, що створення комп’ютерних технологій – організація і виконання проектних і технологічних операцій – може проводитись лише людьми, а методика роботи мозку людини кардинально відрізняється від будь-яких технічних систем, тому Стів не вірить в загрозу «повстання машин», тобто штучний інтелект на сьогодні є цілком безпечною технологією.

А от найбільш перспективними галузями науки він вважає робототехніку та біотехнології.

Цікаво було дізнатись, що уже після перших успіхів AppleВозняк вирішив закінчити університет, тому що завжди вважав освіту ключовим фактором розвитку особистості. Щоправда, для цього йому довелось вчитись під вигаданим прізвищем. Так само інкогніто він пропрацював 6 років вчителем математики у звичайній середній школі. Крім того, він відомий як філантроп і меценат, який жертвує значні кошти на різноманітні соціальні та наукові проекти.

Також на форумі виступив Адам Чеєр – засновник і розробник Siri (системи інтелектуального пошуку в Інтернеті), який розповів про майбутнє світового бізнесу та інноваційних технологій. Зокрема, про можливості штучного інтелекту та про довгу кропітку роботу над власною стартап ідеєю Siri та секрети успішного створення і впровадження цього інноваційного продукту.

Чарльз Адлер, засновник Інтернет-платформи просування та збору коштів на інноваційні проекти «Kickstarter» розповів про самий початок розвитку їх ідеї та повільного, поступового масштабування. Зупинився на прикладах, про перший проект якому потрібно було 15 доларів, а вдалось залучити 35. Коротко розповів про українські проекти та про те, які ж саме викликають особливе зацікавлення у відвідувачів платформи (інвесторів).

 Цікавим також був виступ засновника Інтернет-магазину GetJar і великого європейського венчурного інвестора Іллі Лаурса, який зазначив, що ноу-хау незамінні при розробці нової бізнес-моделі успішного продукту, що найчастіше інновації впроваджують лише нові й маловідомі проекти. Тому не слід боятись конкуренції з великими корпораціями, сама структура і величина яких часто перешкоджають впровадженню ефективних інновацій. А створювати власні стартап-проекти потрібно навчати в університетах!

Він наголосив, що для прикладу студенти Стенфордського університету протягом останніх 20 років в середньому в рік створюють 100 нових компаній та залучають на їх розвиток інвестицій щорічно близько 2 мільярдів доларів.

На запитання доцента Дмитра Штофеля про оптимальні шляхи фінансування української освіти Ілля зауважив, що він не вірить у можливість приватної освіти на пострадянському просторі, але бачить перспективу в кредитуванні навчання, а також створенні стартап шкіл та бізнес-інкубаторів на базі вищих навчальних закладів, які можуть бути не лише освітніми структурами, але й створювати нові робочі місця та залучати інвестиції у ці проекти.

Іскрометним виявився виступ бізнес-тренера № 1 у світі Маршалла Голдсміта, який намагався довести прості правила спілкування у бізнесі, а також у особистому житті.

Найголовніша його ідея в тому, що люди надто часто сперечаються через незначні речі (наприклад, хто більше сьогодні втомився на роботі), і витрачають забагато сил і енергії на доведення беззмістовних тверджень. Особливо він наголосив, що людина сама повинна захотіти змінюватись, щоб досягти результату! А якщо ми хочемо зробити краще комусь іншому, то перш за все необхідно запитати, як це можна здійснити, адже часто ми не знаємо, чого інша людина потребує від нас найбільше.

Форум виявився цікавим і учасники не помітили, як проминув день. Враження учасників делегації яскраве свідчення отриманих емоцій та натхнення для подальшої самореалізації.

Магістрант факультету автоматики і комп’ютерних систем управління Олег Сидорук:

«Мотивація, натхнення, нові ідеї та рішення на #oleromforum1. Дякую ВНТУ, зокрема Костянтину Ковалю та Анатолію Теклюку за чудову можливість. Коли виступи спікерів можна розібрати на цитати: «Люди добавляют слишком много дополнительной стоимости. Когда к вам, как к руководителю, приходит человек с хорошей идеей не дополняйте ее сразу своими правками. Вы можете улучшить идею на 5 процентов, а желание реализовывать ее упадет на 50 процентов. Потому что это больше не его идея — она не ваша». (c) Маршалл Голдсмит!

Андрій Іорданов, магістрант факультету менеджменту та інформаційної безпеки:

«Мені було дуже цікаво, особливо виділявся Маршалл Голдсміт, який вразив своїми прикладами з життя. Я був дуже радий відвідати захід такого рівня, для себе я взяв багато нового, познайомився з новими людьми. Ще раз переконався, що друзі, спілкування, потяг до пригод і удача дозволяють отримати безцінний досвід. Вдячний життю та своєму університету за цю можливість долучитися до великого і змінити своє життя, а можливо, й вплинути на інших».

Магістрантка факультету інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносисем Альона Наконечна:

«Наш світ змінюється стрімкими темпами: все коротшими стають хвилини в годині, а секунди в хвилині, все швидшими. Ми повинні приймати рішення заради нашого майбутнього. Так, ми встигаємо виробити механічні звички і навички, але не встигаємо змінити свої погляди і мислення. Але є люди, які здатні змінити наше життя. Відвідавши нашою великою, дружнього компанією із ВНТУ Olerom Forum 1 у Києві, ми відкрили для себе багато нових цікавинок, набралися мотивації, за якою їхали, і провели весело час. В залі Палацу Спорту ми спостерігали і уважно слухали легендарного засновника Apple – Стівена Возняка, якого, на мою думку, найбільше чекали всі студенти. Він сказав: «Я не хотів багато грошей, але воно так трапляється», — і змусив задуматися, що не потрібно гнатися за чимось великим, а творити для себе і обов'язково прийдеш до успіху. Маршалл Голдсміт, який вразив своєю непосидючістю і гумором, його слова можна було розбирати на цитати, людина яку хотілося слухати. Ми почули найкращих спікерів, ми зрозуміли, що разом можемо змінити цей світ, якщо почнемо вже сьогодні. А найголовнішою формулою життя є: щастя = (посмішки) – (насуплене обличчя) (Маршалл Голдсміт). Ми отримали круті враження і емоції, якими будемо ділитися ще довго».

Варто зазначити, що безоплатна участь у форумі для делегації Вінницького національного технічного університету стала можлива завдяки запрошенню Володимира Ставнюка – Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.

Найбільше читають

 left direction
 right direction