13December2018

ВІД SARDINIA 2017 ДО VENICE 2018

  • PDF

Єдина від України аспірантка кафедри будівництва, міського господарства та архітектури  Вінницького національного технічного університету Ольга Яворовська взяла участь у міжнародному симпозіумі з поводження з відходами та утримання полігонів, який відбувся на Сардинії, Італія.

Проходив Sardinia 2017 — 16-th International waste management and landfill symposium у місті Пула.

«На цей форум вплинув Давоський економічний форум, де було прийнято рішення про перехід до циркульної економіки. Раніше у нас були концепції 4R  — вони передбачали скорочення кількості відходів та їх переробку. Нова концепція відрізняється тим, що уже на етапі утворення продукту думають про те, як переробляти відходи цього продукту в майбутньому. І основні секції конференції були присвячені відходам у руслі нової концепції», — розповідає Оля.

Ольжині тези «Динаміка утворення органічної фракції твердих побутових відходів у Вінниці» одразу прийняли до програми конференції.

«У рамках своєї дисертаційної роботи проводила опитування вінничан. Ми досліджували морфологію відходів, які продукують наші містяни. — Продовжує розповідь Оля. — Доволі непросто було виступати англійською, але дуже приємно, усе вийшло, що зуміла зрозуміти питання і відповісти на них. Вразило ставлення маститих науковців — не береться до уваги, що ти просто PHD-студент. Оцінюєшся за тим, що ти зробив».

Оля виступала у стартап секції, сподівалась на інвестиції, але, на жаль, компаній, що займаються транспортуванням відходів, не було. Дівчина пропонувала використовувати квадрокоптери для збору муніципальних відходів. Ця концепція передбачає в малоповерховій, кортежній забудові для збору сміття з узбіччя додатково до сміттєвоза задіювати квадрокоптер. Сміттєвозу не варто їздити малесенькими вулицями, забруднювати повітря і створювати шум.

Але виступ юної вінничанки помітили, відзначили і запропонували стати членом міжнародної робочої групи з SWWG, котра об’єднує учених з усього світу, котрі працюють над проблемою відходів.

«На конференції ще раз пересвідчилась наскільки тема моєї дисертаційної роботи є актуальна. Дуже цікавими виявились нові концепції, нові технології поводження з відходами. Дуже приємно і надихаюче, коли маєш відгук на свою ідею. Заприязнилася з багатьма фахівцями, котрі є практикуючими інженерами галузі переробки відходів. Це була подорож у літо. Незабутні враження від дивовижного Середземного моря!»

Наступного року буде конференція з поводження з відходами Venice 2018. Оля уже почала готуватися до наукової поїздки в Італію.