13December2018

SOFT SKILLS ТА ІТ-СПЕЦІАЛЬНОСТІ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

  • PDF

Науковці трьох факультетів ВНТУ — КСА, ІТКІ та ІРЕН взяли участь у ярмарку професій для дев'ятикласників  вінницької школи №32. І запросили учнів приєднуватися до IT-SCOUTS та Стартап Школи Sikorsky Challenge Вінниці.

6 листопада фахівці відділу активної підтримки безробітних Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниці організували та провели Ярмарок професій, спеціальностей технічного спрямування, ІТ-сфери для учнів 9-х класів КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №32 ВМР».

Мета  заходу – детальніше ознайомити учнів випускних класів з професіями, спеціальностями технічного спрямування, ІТ-сфери, які користуються попитом на ринку праці сьогодні, та навчальними закладами, де їх можна здобути. Тим паче, що одним із пріоритетних напрямків інноваційної діяльності на 2017-2021 роки є розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки.

Вінницький національний технічний університет презентував три факультети найбільше пов’язаних з ІТ:

факультет комп’ютерних систем та автоматики (ФКСА) представляв кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль – завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ та керівник Стартап Школи Sikorsky Challenge Вінниці;

факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (ФІТКІ) представляв кандидат технічних наук, доцент кафедри обчислювальної техніки Леонід Крупельницький – заступник завідувача кафедри ОТ з організаційної роботи та його колега кандидат технічних наук, доцент кафедри обчислювальної техніки Анатолій Снігур.

факультет інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем (ФІРЕН) представляв кандидат технічних наук, викладач кафедри радіотехніки Сергій Барабан – викладач  курсів веб-дизайну та робототехніки в IT-SCOUTS.

Науковці ВНТУ детально розповіли про різноманітні переваги та перспективи роботи в ІТ-сфері – про рівень заробітної плати, можливості працевлаштування в фірмах-розробниках, наприклад міжнародних компаніях з офісами у Вінниці Exadel, Astound Commerc, Epam або у потужних місцевих компаніях "Спільна справа", Delphi, WIN interactive та інших.

Крім того, ІТ проникає у всі сфери людської діяльності аграрну сферу, банківські установи, медичну галузь тощо. Можливості швидкого кар’єрного зростання шляхом самонавчання, можливість дистанційної роботи, комфортні умови роботи, цікавий відпочинок, можливість участі у різноманітних проектах міжнародних проектах і глобальних компаніях та стартах.

Доцент Костянтин Коваль наголосив:

«Щоб поступити до університету, потрібно розвивати ЛОГІКУ і МОВУ, багато додатково вчитись САМОСТІЙНО, розвивати власні Soft skills. Саме так, тому що успішний фахівець з інформаційних технологій – це та людина, яка не лише володіє стеком технологій і мов програмування, а ще й вміє гарно комунікувати з колегами і замовниками, чітко висловлювати власні думки, аргументувати певні рішення, критично мислити, володіти аналітичними навиками, лаконічно викладати варіанти рішень, знає як вирішувати конфліктні ситуації та досягати колективних цілей тощо. Важливо бути націленим на результат, не просто виконувати свою роботу. Саме тому у ВНТУ цілеспрямовано навчають фундаментальних знань за професійним напрямком в поєднанні з навчанням спрямованим на розвиток  їх soft skills».

Крім того, для школярів коротко було представлено новий молодіжний технічний рух IT-SCOUTS, що спрямований на розвиток базових технічних компетенцій школярів за інженерними напрямками, застосовуючи різноманітні формати роботи — гуртки, табори, Хакатони тощо (  http://itscouts.vntu.edu.ua/ ).

Всіх прогресивних носіїв інноваційних ідей також запросили взяти участь в Стартап Школі Sikorsky Challenge Вінниці (  http://startup.vntu.edu.ua/ ), яка вже другий рік поспіль працює на базі Вінницького національного технічного університету.

Найбільше читають

 left direction
 right direction