25September2020

LUT СТВОРЮЄ У ВНТУ ІНСТИТУТ КОНФУЦІЯ

  • PDF

На запрошення президента Технологічного університету м. Ланьчжоу 元 делегація ВНТУ у складі очільника вишу, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора Володимира Грабка та завідувача кафедри філософії, доктора філософських наук, професора Олега Хоми на початку листопада відвідала місто Ланьчжоу, столицю провінції ГаньсуКитай

Президент Lanzhou University of Technology  苪执元 , ректор ВНТУ Володимир Грабко та професор Олег Хома

Ініціатором зустрічі виступив Lanzhou University of Technology, який запропонував Вінницькому національному технічному університету співпрацю. Зокрема зреалізувати цікавий задум — створити у ВНТУ Інститут Конфуція.

Інститут Конфуція — це найвпливовіша освітньо-культурна організація з поширення китайської мови та культури у світі. В Інституті Конфуція можна навчатись на курсах з вивчення китайської мови та просто спілкуватися на «китайські» теми.

Загалом у світі створено близько 328 відділень Інституту Конфуція.

Наразі в Україні їх діє п'ять.

А у ВНТУ вже другий рік поспіль працює Центр вивчення китайської мови.

Тут навчають усіх охочих вінничан, а не лише студентів і викладачів вишу, волонтери-носії мови. Курси орієнтовані на підготовку до кваліфікаційних іспитів HSK та HSKK. Отож, слухачі можуть як отримати загальні уявлення й опанувати базові елементи китайської мови, так і досягти достатньо глибокого рівня мовної компетентності.

Обговорюючи перспективи співпраці, ректор ВНТУ і президент Ланьчжоуського політехнічного університету 苪执元 підписали угоду про співдію навчальних закладів. А також узгодили деталі і етапи створення у ВНТУ інституту Конфуція.

Очільники китайського і українського технічних вишів обопільно узгоджені документи передали в канцелярію офісу Конфуція в Пекіні.

Під час перемовин особлива увага була надана перспективам спільних наукових досліджень.

Також обговорили можливість участі науковців ВНТУ у навчальній та науковій діяльності Lanzhou University of Technology. Усі фінансові витрати LUT зголосився взяти на себе. Але у спільних наукових проектах  зможуть взяти участь лише ті викладачі ВНТУ, які вільно володіють англійською.

Lanzhou University of Technology має столітню історію і позицію найкращого університету в Північно-західному Китаї. Він складається з понад 20 коледжів і факультетів, де працюють 2300 викладачів, навчаючи 27600 студентів.

Напрями освіти: інженерний, інформаційно-технологічний, машинобудівний, технічний, технологічний, енергетичний.

Професорів Володимира Грабка та Олега Хому ознайомили з організаційною структурою Ланьчжоуського технологічного університету, його навчальною та лабораторною базою відповідно до спектру спеціальностей, які є у ВНТУ.

Йшлося зокрема й про запровадження програми «Подвійний диплом» та інші перспективи і технології співпраці.

З ректором факультету російської мови і літератури Ланьчжоуського політехнічного університету, кандидатом філологічних наук, доцентом Лі Ялінь

На віддалі 100 км від великого індустріального центру — міста  Ланьчжоу є печерний хра­мо­вий ком­плекс Бін­лін Си з ви­рі­заними в піс­ковику фі­гу­ра­ми Буд­ди (V століття)

Найбільше читають

 left direction
 right direction