28September2020

ШЛЯХ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

  • PDF

14 грудня у Києві відбулась міжнародна конференція – шоукейс «Культурні відносини України та ЄС: перші досягнення». На конференцію було запрошено координаторку Інформаційного центру ЄС у ВНТУ, доцента кафедри філософії Ірину Головашенко.

Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні влаштувало насправді непересічну подію. Адже основною ідеєю її стало продемонструвати різні формати співпраці України-ЄС : наявні та майбутні. Слід зазначити, що, навіть для добре обізнаного учасника, форми творчого та інформаційного спілкування, запропоновані Представництвом ЄС в Україні на конференції, вражали креативністю, розмаїттям та непередбачуваністю.

Було дуже приємно почути виступ Голови Представництва ЄС в Україні пана Хьюга Мінгареллі. У своєму виступі він з високоповажною дипломатичною виваженістю наголосив, що Україна та ЄС разом торують шлях співробітництва в сфері освіти й культури. Промовисто прозвучали слова пана Посла про здобутки та взаємообмін у цих царинах.

Аудиторія конференції радо зустріла виступ Міністра культури України Євгена Ніщука, непересічної , можна сказати, легендарної особистості в новітній історії України. Його спіч був конструктивним з далекоглядною перспективою на співробітництво  з ЄС в різних напрямках розвитку культури.

Микола Княжицький – Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, зупинився на ідеї забезпечення промоції і захисту культурного та мовного розмаїття. Катріна Рідігер – керівниця мережі бюро «Креативна Європа» (Бельгія) розповіла про європейські принципи культурного розвитку та моніторингу цього процесу.

 Учасникам та учасницям конференції були представлені різні цікаві форми – подіумні дискусії, спеціальні сесії, шоукейси та перформанси.

Очільниці Інфоцентру ЄС у ВНТУ  доценту Ірині Головашенко випала нагода поспілкуватись з радником, керівником відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргісом Вільчінскасом та згадати його візит до нашого університету.

З великим теплом, а не лише з дипломатичною ввічливістю, він наголосив, що ВНТУ, Інфоцентр ЄС у ВНТУ працюють на європейську перспективу. Інформаційний центр Євросоюзу у ВНТУ мав велику честь та задоволення приймати делегацію представництва у ВНТУ навесні року, що минає.

Формати співпраці Україна-ЄС презентували Саймон Вільямс – директор Британської Ради в Україні, Беате Кьолер – директорка, керівниця відділу культурних програм Гете-Інституту та Юлія Федів – керівниця Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа».

Культурну дипломатію України: ззовні і зсередини уважно розглядали представники та представниці Міністерств на рівні перших заступників міністрів. В цих дискусіях особливе захоплення викликали думки Тараса Демкури, мецената, колекціонера, відомого тим, що відкрив творчість Іоана Георгія Пінзеля світу.

Саме він  влаштував власним коштом резонансну виставку творчості видатного українського митця в Луврі.

Найсучасніші проекти в Україні та Європі представив Павло Гудімов – засновник культурного холдінгу «Гудімов арт-проект». Його виступ мав гарячу критичну спрямованість.

Найгострішим, творчим та креативним, видався виступ відомого режисера, засновника театру «ДАХ» та фестивалю «ГОГОЛЬFest» Владислава Троїцького. Критично, з гумором він вказав на перспективи та перешкоди просування культурної дипломатії України.

Насамкінець учасники конференції насолодилися перформансом від Владислава Троїцького «ЦеШо».

Не можна не згадати чудових модераторів конференції – Данила Яневського – доктора історичних наук, відомого телеведучого, та Андрія Куркова – письменника, журналіста, віце-президента ПЕН-клубу і кавалера французького Ордена Почесного Легіону. Багато в чому творча, відкрита, насичена гумором, інтелектуальна  атмосфера події завдячує саме їх модерації.

«Креативна Європа» - це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів планується виділити 1,46 мільярда євро. Метою програми є розвиток сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської культури, а також забезпечення промоції та захисту культурного та мовного розмаїття. Україна залучена до цих процесів і впевнено й успішно торує цей непростий шлях.

Ірина ГОЛОВАШЕНКО,
координаторка Інфоцентру ЄС у ВНТУ,
директорка Науково-освітнього ґендерного центру,
доцент кафедри філософії ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction