13December2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ШЛЯХАМИ ЛЮБОВІ

  • PDF

Нова 227 художня виставка відкрилася у експозиційній залі КМПЦ. Виставка презентує фотографії, які, на перший погляд, сприймаються як художньо-документальні...

Здавалось би, кого сьогодні здивуєш фотографіями, коли кожний мобільний телефон вміщує безліч зображень всього, що впадає в око. Але ..., в даному випадку йдеться про цілісний дивовижний Світ, який ми, найчастіше, не помічаємо у в'язкий буденності і марноті. І увійти в цей Диво-Світ нам запропонувала Валентина Іващенко, що знайшла найкоротший шлях до нього – через серце, через любов.

Виставка – надзвичайна, хоча і презентує тільки частину фотопроекту, який має назву "ЛЮБОВ".

Як зазначає Валентина – мета проекту полягає в тому, щоб поділитися зі світом баченням проявів любові у кожному дні впродовж одного року.

Перша фотографія з підписом "Любов знайомить нас зі справжніми друзями" з'явилася у Фейсбуці весною 2015 року. Наступного дня з'явилося друге фото, і далі день за днем у продовж року Валентина публікувала нові фотографії, презентуючи різні прояви любові.

365 світлин – і всі про любов, милосердя, людяність, гуманізм. Любов, найуніверсальніше поняття людства, має надзвичайно широкий діапазон, але при тому вона завжди безкорислива, незмінна (вічна), безумовна. Вражає здатність автора цих світлин відчути присутність любові в просторі кожного дня. Фотографії Валентини свідчать про дієвість любові, про духовну активність цього почуття, його великий життєдайний потенціал.

Не маючи можливості процитувати всі підписи, що віддзеркалюють зображене на фотографіях, хотілось би звернути увагу хоча б на деякі з них: "Л Ю Б О В – оберігає кожного; дає сили працювати, щоб здійснювати мрії; дарує однодумців; робить здатними радіти за інших; дає мету; підтримує, коли всі зрадили; зберігає нашу людяність, рятує від відчаю; наповнює світлом; здатна оживляти каміння; дає можливість бачити серцем... Бог є Любов."

І як я переконалася, для Валентини це не просто слова, це її концепція життя, її світогляд, її філософія. Як хочеться, щоб кожний глядач сприймав побачене і прочитане, в якості головних принципів буття. Це ті етичні виміри, яки мають бути орієнтиром будь якої діяльності і поведінки.

Вдивляючись в роботи Валентини думала про те, як важливо мати сердечний розум і розумне серце. Саме поєднання цих двох потужних енергетичних центрів і робить людину Л Ю Д И Н О Ю.

Валентина Іващенко випускниця нашого університету. Закінчила факультет інформаційних технологій і комп'ютерної інженерії у 2007 році (гр.1ІС-01).

Це не перша виставка Валентини.

Персональні фотовиставки відбулись: м. Львів, на другому Форумі молодих журналістів – християн; м. Вінниця, у костелі Діви Марії Ангельської та храмі Покрова Пресвятої Богородиці; м. Вінниця, у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва.

Тепер четверта у нашому КМПЦ.

Після того, як я провела презентацію виставки Валентини, у мене з'явилась потреба відкрити Біблію і знову перечитати: "Перше послання святого Павла до коринтян". Розділ 12 " Про духовні дари". Розділ 13 "Гімн про любов: Любов над усе!". Нагадую, які характерні ознаки любові визначає Біблія: "Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, любов не надимається, не поводиться не чемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає!"

Головний месидж, що посилає цей фотопроект Валентини: "Дай Бог, щоб Любов'ю були сповнені ВСІ людські серця".

Будемо сподіватися, будемо вірити!

Запрошуємо відвідати цю Диво-виставку, щоб надихнутися побаченим і прийняти цей прекрасний світ Любові у свої серця.

Тамара БУЯЛЬСЬКА,
директор КМПЦ ВНТУ,
Заслужений працівник народної освіти,
професор

Найбільше читають

 left direction
 right direction