13December2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ПЕРША ВІННИЦЬКА МІСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОСВІТА І РИНОК ПРАЦІ»

  • PDF

Костянтин Коваль, керівник Стартап Школи «Sikorsky Challenge» Вінниці, завідувач кафедри ВНТУ, на першій міській конференції «Освіта і ринок праці» порушив проблему — як покращити співпрацю між вищими навчальними закладами, підприємцями та органами влади для підготовки кваліфікованих спеціалістів.

Представники усіх ПТНЗ та ВНЗ міста, департаментів освіти області та міста, департаментів економіки області та міста, підприємці та представники їх асоціацій, керівники студентських організацій, представники приватних шкіл, курсів зібрались, щоб в підсумку окреслити "дорожню карту" для вирішення ряду проблем, які турбують освітян, роботодавців, молодь та чиновників.

Виступи спікерів торкалися найактуальніших проблем.

Владислав Скальський, заступник Вінницького міського голови, у вступному слові розповів про Проект «Інтегрований розвиток міста. Вінниця 2030», куратором якого він є.

Теми виступів спікерів були різними, але усі торкалися актуальних проблем.

Спікер Костянтин Коваль, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом Вінницького національного технічного університету, керівник Стартап Школи «SikorskyChallenge» Вінниці, зокрема говорив про те, як покращити співпрацю між вищими навчальними закладами, підприємцями та органами влади для підготовки кваліфікованих спеціалістів.

На завершення виступів розгорілась незапланована дискусія, під час якої звучали думки про те, що дуальну освіту в Україні неможливо запровадити внаслідок зруйнованої промисловості, що у молоді завищені уявлення про заробітну плату для фахівців-випускників, про складність отримання практичного досвіду у компаніях, які знерухомлені вимогами українського законодавства, про руйнування математико-фізико-хімічної підготовки у школах та вузах, що стає причиною спрямованості економіки на торгівлю, а не на реальне виробництво, тощо.

Після перерви тривала робота у 5-ти робочих групах, які мали нагальні теми для обговорення.

У підсумку було презентовано візуалізацію відповідей на питання: ЩО треба зробити у Вінниці (заходи)? ХТО це має робити (відповідальні особи та організації)? КОЛИ заходи мають відбутись (період виконання)? Та СКІЛЬКИ це коштуватиме (необхідні кошти)? Результати цих напрацювань стануть основою для розвитку освіти та ринку праці Вінниці та Вінницького регіону.

Найбільше читають

 left direction
 right direction