13December2018

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ДИПЛОМ ХНУПСУ МОЖНА ЗДОБУТИ Й У ВНТУ

  • PDF

На базі Вінницького національного технічного університету відкрито філію військової кафедри Харківського національного університету Повітряних Сил.

В умовах російської агресії залишається актуальною проблема підготовки резерву для Повітряних Сил. При цьому гострота питання залежить від регіону. У Харкові, де розташований профільний навчальний заклад Повітряних Сил, вона менш відчутна. Схожа ситуація у Миколаєві, Полтаві та Києві, де не перший рік працюють філії військової кафедри ХНУПСу. У Вінниці ж ситуація кардинально протилежна: жоден із вишів не готує фахівців авіаційного профілю. Через це в області, де розміщене Командування Повітряних Сил, виникли певні проблеми із заповненням некомплекту резерву за окремими військово-обліковими спеціальностями

Зважаючи на це, очільники Вінниччини та місцевого національного технічного університету вийшли з ініціативою щодо створення на його базі військової кафедри. Звернулися по допомогу до ХНУПСу. Зазначений виш має ліцензію на навчання 2000 офіцерів запасу й уже впродовж багатьох років повністю виконує державне замовлення з підготовки військових фахівців.

— Особливістю набору, — розповідає представник військової кафедри ХНУПСу Сергій Луцаєвський, — є те, що проходити військову підготовку можуть лише ті громадяни України, котрі мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче від бакалавра, а їхній цивільний фах дотичний до військово-облікової спеціальності, за якою проводиться підготовка офіцерів запасу. Тобто випускник технічного вишу не може стати офіцером-психологом і навпаки. Також скасовані вікові обмеження щодо здобувачів військової спеціальності. Серед своїх студентів ми маємо і 20- і 40-річних.

— Відкриття філії військової кафедри ХНУПСу на базі ВНТУ не вирішує повною мірою проблему покриття некомплекту резерву для ПС ЗС України, — розповідає полковник Сергій Ткачук, представник Командування ПС ЗС України. — Тому зараз тривають заходи зі створення самостійної військової кафедри ВНТУ, де студенти опановуватимуть вже п’ять військово-облікових спеціальностей. Також розглядається можливість навчання як на контрактній, так і на бюджетній основі. Бюджетники після присвоєння їм офіцерського звання будуть зобов’язані відслужити три роки у ЗС України.

Нині проблема підготовки офіцерів запасу для ПС ЗС України особливо відчувається в Західному регіоні України. Там немає жодного ВНЗ, що готував би офіцерів запасу для ПС ЗС України.

Хочу зазначити, що сьогодні докорінно змінені акценти в навчанні офіцерів резерву. Передусім йдеться про практичне відпрацювання отриманих теоретичних навичок та знань. Зі студентами обов’язково проводитимуть практичні заняття безпосередньо у військових частинах ПС ЗС України. Крім того, вони пройдуть два-три військові польові збори.

Аби дати можливість якомога більшій кількості громадян України отримати знання з військових дисциплін та врахувати територіальний принцип комплектування Збройних Сил під час мобілізації, ХНУПС кооперується з цивільними вишами по всій Україні. З цього року до них долучилась і Вінниця.

Сьогодні на базі ВНТУ може здійснюватися підготовка 150 офіцерів запасу за трьома обліковими спеціальностями: «Бойове застосування військових частин і підрозділів радіотехнічних військ», «Бойове управління польотами авіації з пунктів управління», «Бойове управління польотами авіації з наземних пунктів управління, які мають системи наведення». Профільний військовий виш надав усе необхідне навчально-методичне забезпечення для реалізації такого завдання.

— Після оголошення про відкриття філії військової кафедри на базі ВНТУ надійшло близько 200 заяв, — розповідає ініціатор створення військової кафедри ВНТУ, доктор технічних наук, професор, полковник запасу Андрій Поляков. — За результатами медичної комісії, складання нормативів з фізичної підготовки, психологічних тестів та профільних іспитів розпочали навчання на контрактній основі 75 осіб. Переважно це студенти нашого навчального закладу, та є й студенти з інших університетів міста, а також три військовослужбовці-контрактники. Зараз маємо на розгляді заяви про вступ на нашу військову кафедру трьох офіцерів, які хочуть змінити свою основну військову спеціальність. Викладання на військовій кафедрі проводиться офіцерами запасу з числа викладачів ВНТУ, а суто військові дисципліни читають офіцери ЗС України.

Як зазначають викладачі, за останні роки змінилась мотивація тих, хто вступає на військову кафедру ХНУПСу. Якщо раніше першочерговим було набуття імунітету до строкової служби, то сьогодні — бути якомога кориснішим під час виконання військового обов’язку.

Наталія ЯРМІЛКО
http://na.mil.gov.ua/58340-dyplom-hnupsu-mozhna-zdobuty-j-u-vinnytsi

Найбільше читають

 left direction
 right direction