19December2018

ВАСИЛЬ ОЛЕНИЧ: «ГУМОР — ЦЕ МАТЕМАТИКА!»

  • PDF

Команда «Вінничка», де грають студенти ВНТУ — нинішні і  колишні, стала чемпіоном ліги КВН «Кураж», обігравши столичну телекоманду «Летний вечер».

У «Вінничці» грає творчий редактор університетського клубу Василь Оленич, випускник факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання, студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії — четвертокурсники Олександр Морозов і Микола Каневський. На виступ їздили і другокурсники ФІТКІ Максим Руденко, Олександр Заріцький і чинний «Містер Шарм ВНТУ» Юра Колесников. А також екологи Дмитро Гурба і Андрій Білик.

Ліга КВН «Кураж» — це в Умані. Досить сильна, хоча й неофіційна.

І в них трапилась прикрість, яка властива будь-якій неофіційній лізі. Із четвірки фіналістів лише одна команда приїхала на фінал. Це команда з Вінниці «Збірна торгового», котра й залишилась чемпіоном.

Розповідає Василь Оленич:

«Білети продаються значно раніше. Тож, організаторам треба було щось показати людям. Нас запросили буквально за день до гри з умовою, що ми теж змагатимемось за перемогу. У нас був архів, тому швидко зібралися. Кажуть, чекаємо ще одну команду з Києва. Виявилось, що то «Лєтній вєчер». Це чемпіони Дніпровської Ліги сміху! Може, вони привезли свій не найсильніший матеріал. Може, найсильніший матеріал бережуть для Одеського фестивалю, який ось уже 26 січня починається. І не зовсім вони «потрапили в зал». У них дуже інтелектуальний гумор, з Шекспіром. А там люди такі, що їм Шекспір «не пішов». Загалом ми «Лєтній вєчер» обіграли на 0,6. Небагато. Виграли «Домашку» і «Біатлон». Так ми стали переможцями Ліги КВН «Кураж». Це наша перша перемога за межами Вінниці. Вдома перемагати легше!»

Василь, як творчий редактор університетського клубу, поставив умови, що нині і на «Студентську осінь», і на «Кубок гумору», і на інші дійства студенти мають писати авторські тексти.

— З усього уже сміялись! Уже усе можливе на дотепи використали. Де брати теми для жартів?

— Насправді це таки складно. Але можливо. Насамперед актуал. Щось відбулося у світі і відразу на це можна пожартувати. Але проблематично встигнути. Тільки щось вийшло, уже в інтернеті купа мемів, пародійних відео. Зараз стають популярними такі напрями гумору, як абсурд. Є комедія спостереження, коли щось цікаве помітив у поведінці людей. Ти озвучив те, що усі й так бачили, але не сприймали як життєвий жарт. Є вічні теми — навчання, сім’я. Коли є задана тема, це з одного боку ускладнює роботу, бо жорсткі рамки, з іншого ти уже знаєш, про що тобі писати.

— Для цього треба мати талант, чи досить досвіду, тренувань?

— Насамперед бажання. Талант важливо, але й праця теж. Як і скрізь. Я почав цим займатися на другому курсі. Це вже восьмий рік пішов. Ще треба їздити. Насправді гумор — це математика. Пишеться інколи за формулою. Отож, треба працювати і їздити. Здебільшого студенти зараз кажуть «Не хочу цим займатися, краще піду на роботу». А я жодного разу в житті не пошкодував, що цим займаюся.

— Чому менше дівчат грає? У жіноцтва з почуттям гумору гірше.

— Не знаю. Для дівчат любов головне. Хоча в команді «Усе буде добре» грав я і три дівчини. З них дві наші студентки Юлія Бадя і Олена Свєнтух. У 2015 році ми стали чемпіоном Вінниці. Але дівчата пишуть гумор надзвичайно рідко. Зазвичай беруть дівчат у команду, коли вони класні акторки. Знайти людину, яка зіграє драматичну роль, значно простіше, аніж комедійну. Особливо дівчата рідко можуть грати комедійні ролі.

— А як аудиторія, її зараз важче завести, аніж років 7 тому?

— Усе залежить від географії, від місця, де ти виступаєш. Навіть у Вінниці. У ВНТУ хороший зал. А в «Зорі» уже важчий. Там уже щось з літератури не покажеш. Загалом дуже мало людей зараз читають. У Тернополі на іграх аудиторія 40+. Ми знайшли такий стиль, що він усюди потрапляє в аудиторію. У нас трохи абсурду, трохи класики і воно гарно міксується. А у Хмельницькому виступав кілька раз і жодного разу це було не так, як хотілося б. І майже той же матеріал сприймався з шаленим успіхом у Львові. Стосовно Вінниці загалом, то у нас таки важкий зал.

Принагідно Василь зауважив, що для гумору важливі не лише математика і географія, а й спонсори. Тож, «Вінничка» шукає спонсорів!

Найбільше читають

 left direction
 right direction