16January2019

УСМІХНЕНА ПРИРОДА, або Справжні мрії завжди здійснюються

  • PDF

У виставковій залі ВНТУ експонуються художні твори Світлани Покиньчереди. Це вже 228 виставка у Культурно-мистецькому і просвітницькому Центрі ВНТУ, яка має назву "Мрія всього життя".

Як розповідає Світлана Анатоліївна, коли вона навчалась у педагогічному училищі, то була нагороджена путівкою до Ленінграду. Саме тоді у віці 17 років вона вперше відвідала Ермітаж і закохалась у живопис на все життя. Але бажання малювати виникло в неї ще в дитинстві завдяки батьку, який був дизайнером, і саме він дав їй перші уроки малювання. З того часу їй завжди хотілося малювати, але доля запропонувала зовсім інший сценарій життя: вихователь дитячого садка, майстер виробничого навчання в ПТУ №24 с. Городківка, заступник директора з навчально-виробничої роботи, директор училища, зав. філією, тощо.

Але мрія залишалася, не згасала і можливо, як мені здається, зігрівала  і наспівувала: "Я стану здійсненою".

І ось у 47, коли художниця вийшла на пенсію за вислугою років, вирішила: "Нарешті я буду просто малювати". Упродовж наступних 6 років, Світлана Анатоліївна не маючи спеціальної художньої освіти створювала пейзажі, натюрморти, малювала квіти і тварин, присвячуючи свої роботи батькові, якого дуже любила і вважає його і до тепер найдобрішою людиною у світі.

Коли заходиш до виставкової зали, де експонуються твори Світлани Анатоліївни, наче потрапляєш в дивосвіт зовсім живої реальної доброзичливої природи, де навіть вовки привітно посміхаються.

Світ природи! Як людина завинила перед нею своєю нищівною споживацькою активністю.

Вдивляючись в роботи: "Осінній пейзаж з берізками", "Зустріч сонця", "Карпатський краєвид", "Зимонька-зима", "На зорі", "Золотий захід сонця" та інші – відчуваєш, наче б то, вдячний уклін Природі та прохання до людей зберігати цю неповторну красу. Всі роботи Світлани Анатоліївни сповнені любов'ю, добросердям, привітністю і, головне, щирістю.

Окрім того, складається враження, начебто все створено одним дотиком пензля,  без зусилля, легко і невимушено. А що стосується братів наших менших, то здається, що вони усвідомлювали, що їх малюють, і навіть давали свою згоду на це. Тому і сприймаються не як хижаки, а як друзі, що поважають і природу, і себе, і людей.

Картини: "Ведмедиця", "Зустріч", "Вовки на узліссі", "Ведмежа риболовля", "Завжди на сторожі", "Білі вовки", "Тигрова ніжність", а також песик, кошеня, олені, лелеки... – це все про те, що олюднює людину. Ось чому вся природа у творах Світлани Анатоліївни усміхнена.

Художній світ Світлани Анатоліївни (такою ж мірою, як і її власний внутрішній світ) – це світ без агресії, без протистояння, світ гармонії, милосердя, радості. Де можливо, саме слово Радість, в її глибинному біблейському сенсі є ключовим в творчості художниці. Серед робіт є також багато квітів, що символізують мир, спокій, щастя, закоханість.

Але зовсім особливою, пронизливою, несхожою на всі інші є робота "Лети, моя душа, до тебе", що присвячена українському воїну, який загинув в АТО. На полотні поле червоних маків, високе синє небо, дві хмаринки, з яких проступають обличчя: це він і його вічна наречена.

На завершення хотіла б звернути увагу, що всі роботи Світлани Анатоліївни наповнені любов'ю до Батьківщини, до рідної землі. Це справжній патріотизм без пафосу, без гучних гасел. Душевність, духовність, доброта – це сутність творчості Світлани Анатоліївни, а також і її власна людська сутність.

Завжди раді вітати Вас в нашому Культурно-мистецькому Центрі.

Тамара БУЯЛЬСЬКА, професор,
директор КМПЦ,
заслужений працівник народної освіти України

Фотогалерея Сергія Маркова   Виставка картин Світлани Покиньчереди