17February2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СТУДЕНТ ВНТУ СТВОРИВ КОМП’ЮТЕРНУ ГРУ, ЯКА ВИЙШЛА В ТОП СВІТОВОГО РЕЙТИНГУ ГЕЙМЕРІВ

  • PDF

Четвертокурсник факультету комп'ютерних систем та автоматики Вінницького національного технічного університету Сергій Куценко розробив гру про Путіна, яка за кілька днів вийшла в ТОП рейтингу геймерів по всьому світі

Комп’ютерна гра «PUTIN 20!8», головним героєм якої є президент РФ Володимир Путін, з’явилася на онлайн-сервісі Steam два тижні тому і одразу створила справжній геймерский бум.

У ній рішучий і сповнений відваги головнокомандувач російських повітряних сил виступає проти своїх численних ворогів — біткоїнів, ЛГБТ-активістів, Олексія Навального, репера Face, блогерів ба навіть Дональда Трампа.
Він знищує всіх на своєму шляху і зрештою залишається один...

Російські ЗМІ одразу підходили цю тему, почали шукати політичний підтекст і піар-замовлення від ворогів Російської Федерації, яка нині готується до чергових президентських виборів. Та сенсації не вийшло.

Гру «PUTIN 20!8» ніхто не замовляв. Це просто гарний комерційний хід, який у слушний час провернув студент Вінницького національного технічного університету Сергій КУЦЕНКО.

«Це не перший мій проект і точно не останній. Працювати над грою «PUTIN 20!8» я розпочав ще на початку нового року, хотів встигнути запустити її до виборів у Росії, бо розумів, що саме в цей період вона буде популярною і максимально швидко розійдеться. Нині ключі активації до гри завантажили (купили) вже більш ніж тисяча людей на всій планеті. Не відслідковував, скільки з них росіян, але, судячи з коментарів, чимало. Також користується попитом проект і серед американців, очевидно, їм подобаються головні герої, — посміхаючись, розповідає Сергій. — Гру розмістила на сервері компанія Digital Mistake, з якою я співпрацюю. Її одразу підхопили геймери в «Ютубі» та «Твіттері».

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=TwVBJAOFQqw

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=sITXI1cbQ5o

Відверто, я не сподівався, що проста інді-гра так швидко стане популярною, адже не робив жодної промоції, не вкладав у це грошей. Більше того, не прагнув висміяти чи похвалити когось — особливо Путіна. У грі я показав, що ця людина в образі вічного мема ні перед чим не зупиниться і буде знищувати все на своєму шляху, аби досягнути мети. Але я хочу, щоб всі зрозуміли, що ця гра — не про президента Росії (я поза політикою), а про мем, який «вездесущий». Це такий собі жарт для геймерів, які люблять політичних персонажів.

Зараз, зважаючи на коментарі, я планую дещо оновити гру, додати кілька «фішок», щоб гравцям було цікавіше, і створю яскравіший фінал з відомим проукраїнським гаслом, яке полюбляють наші «ультрас». А тим часом працюватиму над новим проектом, він також буде політичної тематики. Але не про Україну, бо я живу в цій країні, а про міжнародний «політклуб». Там багато свіжих ідей, які можна буде використати при створенні нової гри і нових образів-мемів».
Олеся ШУТКЕВИЧ, «День»

Найбільше читають

 left direction
 right direction