16January2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ВНТУ ПІДПИСАВ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПАКТ З РОЗВИТКУ ЖІНОК У STEM-КОМПАНІЯХ

  • PDF

6 березня у Києві в містечку інновацій та технологій UNIT city на форумі «Жіноче лідерство в STEM компаніях» ВНТУ підписав Пакт, який зобов’язує створювати можливості кар’єрного розвитку для жінок

ВНТУ представляли професори Сергій Павлов і Світлана Денисюк

 

Нині поширена думка, що гендерна нерівність є штучною проблемою. Але у суспільстві живуть жінки і чоловіки, які мають різні потреби, різні інтереси, різні умови і можливості для реалізації. Примітно, що технічні, природничі, математичні спеціальності обирають переважно хлопці, хоча неабиякі здібності до цих напрямів мають й дівчата.

Нині кількість жінок в українських технологічних (STEM) компаніях становить 21-23%, а на рівні топ-менеджерів їх узагалі дуже мало. Крім того, прогнози щодо залучення дівчат з університетів у STEM-компанії невтішні: дівчат небагато серед студентів, а в професії їх залишається ще менше. Враховуючи можливості, ідеї та лідерський потенціал дівчат, можна констатувати, що технологічні компанії  сьогодні втрачають людські й економічні ресурси.

Щоб допомогти жінкам знайти своє покликання у STEM і розкрити потенціал у корпоративному секторі, навчальні заклади і компанії об’єднались задля просування жінок у технологічний сфері.

6 березня у Києві в містечку інновацій та технологій UNIT city відбувся Форум «Жіноче лідерство в STEM компаніях», на кому було презентовано унікальний проект «Технологічний Пакт з розвитку жінок в STEM-компаніях». Підписуючи документ, компанії та виші зобов’язались підтримувати жінок у своїх організаціях, а саме: допомогти STEM-компаніям подолати професійні та гендерні стереотипи; створити можливості кар’єрного розвитку для жінок і популяризувати провідні технологічні компанії в Україні, які підтримують жінок.

Також на Форумі вперше було презентовано дослідження щодо вартості жіночого лідерства у технологічних компаніях та нову нагороду від громадської спілки «STEM Коаліція» - «Краща компанія для жінок». Всі учасники мали унікальну можливість познайомитись із практиками українських компаній, що розвивають жіноче лідерство.

Відкрили Форум Олена Чайковська, Марина Саприкіна, Наталія Лимонова (члени правління «STEM Коаліція»), пані Ріні Бюс (перший секретар Посольства Королівства Нідерландів в Україні), Ірина Луценко (народний депутат ВР України), Наталія Федорович (заступник міністра соціальної політики України), Наталія Микольська (заступник міністра економічного розвитку і торгівлі).

Презентували результати досліджень щодо вартості жіночого лідерства Лариса Лисогор (д. екон. н., завідувач відділу Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи) і Наталья Харченко (виконавча директорка КМІС).

Відбулись цікаві дискусії про об’єднання зусиль середньої, вищої освіти і STEM компаній для підтримки жінок за участю Наталії Федорович (заступник міністра соціальної політики України), Андрія Бірюкова (Hi-Tech office), Олександра Кубракова (директора ІТ Асоціації) і Тетяни Короткої (заступник Бізнес-омбудсмена), Романа Греби (заступник міністра освіти і науки України), Валерії Заболотної (керівниці UNIT Factory), Аліни Севастюк (керівниці напряму She Exports Офісу з просування експорту), Іллі Онищенка (керівника відділу з управління проектами Фонду BrainBasket) та ін.

Підписанти Пакту зобов’язались залучати жінок до розробки програм з розвитку жіночого лідерства; започаткувати і залучати керівництво компаній до менторських програм; впровадити корпоративну культуру, що сприяє розвитку лідерства незалежно від статі; залучати більше дівчат та жінок до STEM-компаній, у т. ч. через започаткування конкурсів і стипендій для дівчат; залучати дівчат-студенток як стажерів у STEM-компанії та ін.

Учасниками Форуму і підписантами Пакту стали представники організацій: УСПП, SNITE, IT Integrator, Українська Федерація інформатики, ПРОКОМ, Вінницький національний технічний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, «Інноваційні освітні рішення», ЕНЕРГОАТОМ, МЕС, Фонд «Східна Європа», Державний університет інфраструктури та технологій, Svitla Systems, Luxoft, Національна академія управління, Miratech Group, Unit Factory, Unit city, ДТЕК, Благодійний фонд BrainBasket.

Наш університет представляли проректор з наукової роботи ВНТУ, професор Сергій Володимирович Павлов і директор Інституту соціально-гуманітарних наук ВНТУ, професор Світлана Георгіївна Денисюк.

Професори ВНТУ Світлана Денисюк та Сергій Павлов

Така співпраця і взаємні зобов’язання створюють можливості для розкриття жіночого потенціалу, що сприятиме їх професійному та соціальному майбутньому,  а також розвитку компаній та України.

Світлана ДЕНИСЮК,
доктор політичних наук, професор,
професор кафедри суспільно-політичних наук,
директор Інституту соціально-гуманітарних наук ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction