19September2019

ТИЖДЕНЬ ІНОЗЕМНИХ МОВ НА КАФЕДРІ ІМ ВНТУ

  • PDF

У заходах брали участь команди всіх факультетів університету. З допомогою викладачів вони переконалися — вивчення іноземної мови може бути веселим та цікавим.

Вивчення іноземної мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Адже саме іноземна мова – це неповторний засіб спілкування між людьми різних національностей і оволодіння нею є потребою часу.

На кафедрі іноземних мов Вінницького національного технічного університету відбувся Тиждень іноземних мов.

Студенти ВНТУ були активними учасниками та співорганізаторами всіх запланованих заходів.

Мета тижня — вдосконалити мовленнєві навички, формувати вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати студентів до роботи над собою, виховувати інтерес до вивчення іноземних мов та сприяти покращенню якості навчання.

Викладачі кафедри іноземних мов продумали та збагатили кожен день студентів змістовними та цікавими формами роботи. Заходи відбувалися щодня.

Серед них – країнознавча вікторина, конкурси на кращого знавця граматики та лексики англійської мови, конкурс стінних газет, конкурс відеопрезентацій, доповіді та дискусії іноземними мовами.

У заходах брали участь команди всіх факультетів університету.

ПОНЕДІЛОК:

Завідувач кафедри іноземних мов ВНТУ, кандидат філологічних наук доцент Ірина Степанова у групах магістрів факультету машинобудування та транспорту провела бесіди про нові можливості, які щедро надають сучасні технології тим, хто вивчає іноземні мови.

Йшлося про популярні сайти та Youtube канали, які допомагають у вивченні мов. Зокрема, був креативний і дуже корисний аналіз англомовних фільмів та серіалів. Через інтернет платформи охочим радо допоможуть викладачі з України, США, Британії. Головне – мати мету й мотивацію, розуміти, що вивчення іноземної мови – це наполеглива, досить напружена праця, яка за умови регулярної систематичної роботи приносить надзвичайно цінні результати.

Надія Хоменко, старший викладач кафедри, завідувачка секції французької мови, провела вікторину до Дня святого Валентина між двома командами груп 2ПІ-17б та 1КН-17б факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Кандидат філологічних наук, старший викладач Олеся Присяжна та викладач Ліана Варчук організували інтелектуальну розвагу «Я знаю все про комп’ютери» у групі 2КН-16б факультету ІТКІ. Під час розваги команди виконували різні інтелектуальні завдання, ділилися своїм досвідом, змагались у швидкості та вправності виконання завдань. На занятті панувала дружня атмосфера, не зважаючи на суперництво.

Викладач Юлія Бойко та студенти групи ІКТ-16б переглянули фільм «Different at views on the legend about st. Valentine», а потім його обговорювали.

Старший викладач Галина Абрамович запропонувала студентам групи 1ПІ-17б вгадувати пісні про кохання. А потім англійською розповідати про почуття і стосунки, про які йшлося.

Оксана Зубенко провела захід із групою 1КІ-17б у рамках тижня англійської мови. Студенти виступили зі своїми інформативними презентаціями (відео, аудіо, фото), які знайомили зі святами та традиціями США, Великобританії. Переглянули відео Winter Holidays in Great Britain та виконали завдань на розуміння у вигляді вікторини. Наприкінці, кожен мав можливість витягнути для себе цікаві передбачення на майбутнє англійською мовою.

ВІВТОРОК:

Людмила Магас провела у групі 1ІСТ-17б Pancake Day. Традиції зимових свят в Україні та Великобританії обговорювалися у неформальній атмосфері. Студенти пригощалися гарячими млинцями і солодким чаєм, жартували та розповідали бувальщини англійською мовою, а також ділилися рецептами приготування найсмачніших млинців. Тетяна Присяжнюк зобразила увесь процес мовою жестів, а решта студентів вгадували, називаючи їх складові.

Викладачі Світлана Никипорець та Надія Герасименко провели країнознавчу вікторину в групах 2Е-16б та ЕМ-17м. Студенти зацікавлено відповідали на запитання щодо історії, традицій та сучасних реалій Великої Британії. За правильні відповіді отримували «заохочення» – цукерки!

Віталіна Дерун разом зі студентами провела навчальну дискусію. Йшлося про Британську асоціацію природних наук, що задіяла 20 провідних експертів світу, котрі назвали 10 винаходів, котрі радикально змінили людство. Студенти коротко розповідали про ці винаходи і жваво обговорювали їхній вплив на життя людства, а також їхні недоліки та переваги.

СЕРЕДА:

Алла Слободянюк провела навчально-розважальний захід Contest For Those Who Likes English разом зі студентами груп 1АТ-16б, ТЗД-16б, Моз-3-16 б, ЕКО-17 б. Захід був проведений у форматі урок-змагання між двома командами. Мета заходу – розвивати пізнавальну активність студентів, інтелектуальні здібності, формувати мотивацію до вивчення англійської мови, розвивати уміння працювати в команді.

Тетяна Рудницька провела наукову дискусію Travelling Abroad for developing commucative and linguistic competence, у якій студенти ділилися власним досвідом закордонних подорожей.

ЧЕТВЕР:

Світлана Медведєва у групі ПІ-16б провела відеолекцію Top 5 inventions of the year 2017. Студенти переглянули відеолекцію про топ-5 наукових винаходів та розробок за 2017 рік (на основі рейтингу журналу Times). Після перегляду відбулася дискусія-обговорення англійською мовою, в результаті якої студенти склали власний рейтинг Top 5 inventions of the year 2017.

Старший викладач Людмила Тульчак у групах КІВТ-17б, ІЯП-17б, ЛОТ-17б провела тематичний урок «Молодіжний сленг англомовних країн». Викладач та студенти Анна Кулакова і Андрій Васильківський виголосили доповіді щодо теми уроку, після яких відбулося бурхливе обговорення.

П’ЯТНИЦЯ:

Наталя Рибко і Ольга Шестопал у групі 1МО-17б провели краєзнавчу вікторину.

Кандидат педагогічних наук, доцент, заступник завідуючого кафедри з наукової роботи Оксана Столяренко у групі БТ-16, провела навчальні ігри T.V. DEFINITIONS (Телевізійні визначення/ «Поле чудес») та TIC-TAC-VERB (Хрестики-нулики з дієсловами). Вважається, що гра — чудовий спосіб зацікавити студентів.

Отже, вивчення іноземної мови – це не тільки зубріння слів, тем та граматичних правил. Вивчення іноземної мови може бути веселим та цікавим.

Безперечно, що подібні заходи у невимушеній, ігровій формі формують модель подальшого розвитку молодої людини – сучасної, розумної та освіченої. Є такий вислів, що знати другу мову – це як мати другу душу.

Ірина СТЕПАНОВА, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов ВНТУ
Олеся ПРИСЯЖНА, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри ІМ ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction