19August2019

БОГДАН МАКАРЕНКО: «Я ПРАГНУ, ЩОБ МОЄ МИСТЕЦТВО БУЛО ХЛІБОМ»

  • PDF

Автором нової 230-ї художньої виставки, що відкрилася у експозиційній залі Культурно-мистецького і просвітницького Центру ВНТУ є надзвичайно талановитий молодий (1991 р.н.) київський художник Богдан Макаренко.

Бог ви нагородив Богдана не тільки талантом, але надзвичайним працелюбством та працездатністю. Його художній доробок надзвичайно великий.

Твори художника зберігаються в приватних колекціях України та закордоном, а також в Чернівецькому обласному художньому музеї. З 13 років Богдан брав постійну (декілька разів на рік) участь у багатьох національних та міжнародних виставках (Страсбург, Франція; Дреніци, Словаччина) та пленерах. З 2011 року почав організовувати власні персональні виставки. Варто сказати, що у 23 роки він став членом Національної спілки художників України (випадок досить унікальний).

Назва виставки: "Від Криму до Карпат" невипадкова. З дитинства Богдан брав участь в конкурсах живопису в Міжнародному дитячому Центрі «Артек» (Крим), та республіканських художніх виставках та пленерах в Криму (Сімферополь, Гурзуф). Окрім того він навчався у Кримській філії Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Отримав диплом "бакалавра" з відзнакою. Продовжив навчання у Києві. З червоним дипломом захистив ступінь "магістра". Відкрив для себе (як художника) східну та західну Україну (Харків, Чернівці, Карпати тощо). Богдан працює переважно на пленерах. Багато робіт він створив в Криму (архітектуру, природу, історію півострова він знає і любить). Після анексії Криму він, як і більшість українців, втратили можливість бувати там. Але Богдан продовжує відкривати для себе нові місця в Україні, надихаючись красою її природи в усіх її проявах.

Богдан охоче і надзвичайно цікаво розповідає про свої роботи, про процес їх створення, про їх задум і тематику. Ситуація, варто сказати, не дуже типова. Зазвичай, коли до художника звертаються з проханням розповісти про свої роботи, чуємо відповідь: "Все, що я хотів сказати, я намалював".

Коли я спитала Богдана про його мистецьке кредо, він дав несподівану відповідь: "Мистецтво умовно можна поділити на 2 різновиди – одне мистецтво розважає, дає насолоду, воно як солодощі, як торт на десерт; інше – це хліб, який живить, без якого людина не може обійтись. Я прагну, щоб моє мистецтво було хлібом".

Твори Богдана потребують вдумливого споглядання. Вони не зразу відкриваються глядачеві. Кожного разу, коли заходжу до виставкової зали, помічаю в його роботах те, що не бачила раніше; виникають нові відчуття, роздуми, нові емоції.

Взагалі, складається враження про якісь особливі стосунки художника з об'єктами зображення, відчуття, що не він обирає, а сам об'єкт вибирає його, пропонує зупинити миттєвість, запрошує до діалогу, до співрозмови.

Саме діалогічність його мистецтва залучає і глядача до спілкування. Краса в його картинах якась глибинна, прихована, така, що не кидається зразу в очі, а відкривається поступово, розмрійливо і, в такий спосіб, стверджує цінність кожної митті буття. А ще вражає в його роботах СВІТЛО, яке іде з середини кожної роботи. При тому світло не як тепло, а як СЯЙВО, в енергетичному полі якого, не має дрібниць, все важливо, все має значення.

Роботи Богдана зберігають (хотіла використати слово "консервують", але воно якесь неживе), охороняють історичну, чуттєву, інтелектуальну пам'ять, спомин про щось людяне, творче, вагоме. Але не тільки. Невелика за розміром робота "Сімеіз" назавжди збереже образ того, надзвичайно гарного, проникливо красивого фрагмента природи, якого вже зараз, на жаль, немає. Художник завершував картину, а бульдозер, що працював майже у нього за спиною, готуючи майданчик для якоїсь комерційної забудови, руйнував, знищував те, що, на щастя залишалося на полотні.

Дай Бог, щоб в нашому житті було менше бульдозерів, що ламають і руйнують, а більше тих, хто створює і захищає світ природи і людини, примножуючи креативність, людяність, духовну красу.

Тамара БУЯЛЬСЬКА, професор,
директор КМПЦ,
заслужений працівник народної освіти України

Фотогалерея  Виставка картин Богдана Макаренка

Найбільше читають

 left direction
 right direction