19September2019

ВНТУ УВІЙШОВ ДО ТОП-20 ЗА ПОПУЛЯРНІСТЮ САЙТУ

  • PDF

Вінницький національний технічний університет за рейтингом «4 International Colleges&Universities» посів серед ВНЗ України 16 місце.

Серед технічних ВНЗ України закріпився на третьому місці.

Крім рейтингу Webometrics , який враховує як популярність сайту, так наукову складову ВНЗ, важливим є міжнародний рейтинг «4 International Colleges& Universities».

Австралійська компанія 4ICU публікує свій рейтинг двічі на рік з 2005 року, оцінюючи популярність більше 11 тисяч ВНЗ світу та 171 ВНЗ України за популярністю їхніх веб-ресурсів.

Рейтингуванням охоплено 200 країн світу. На думку авторів рейтингу, це допомагає міжнародним студентам, викладачам та науковцям дізнаватися, наскільки певний ВНЗ є популярним в тій чи іншій країні.

У рейтингу використовуються показники цитованості та відвідуваності офіційних веб-представництв ВНЗ світу. Джерелами інформації виступають бази даних міжнародного Інтернет-гіганту Google, американської компанії Alexa Internet (дочірня компанія Amazon) та британської компанії Majestic-12. Точна формула, прийнята для агрегування трьох веб-показників, не розкривається з причин авторського права і зводить до мінімуму спроби маніпуляції з веб-майстрами університетів для досягнення кращого рейтингу Згідно з методологією, популярність інтернет-ресурсів визначається на основі таких показників, як оцінка відвідуваності сайту, кількість посилань на сайт та значимість ресурсів, на які зроблене посилання.

Вінницький національний технічний університет за рейтингом 4 International Colleges&Universities посів серед ВНЗ України 16 місце серед усіх університетів України.

Серед технічних ВНЗ України закріпився на третьому місці.

Для порівняння: Вінницький національний аграрний університет посів серед усіх ВНЗ України має 27 місце,

Донецький національний університет — 35 місце,
Вінницький національний медичний університет — 63 місце,
Вінницький державний педагогічний університет — 109 місце.

Олександр РОМАНЮК, доктор технічних наук, професор,
перший проректор ВНТУ