23May2019

ГЕНЕТИЧНА ГЕНІАЛЬНІСТЬ НАЦІЇ В АМАТОРСЬКИХ РОБОТАХ

  • PDF

232-га виставка відкрилась сьогодні у Культурно-мистецькому і просвітницькому Центрі ВНТУ. Це добірка гончарних виробів випускника вишу (факультет ІТКІ) Михайла Діденка та вишивки дитячої лікарки Людмили Іванчук-Уладовської

 

«Свято народної творчості» — таку назву має експозиція. І ця назва дуже точно передає настрій зали. Роботи повні світла, радості, чистоти і чогось такого високого, що по вінця наповнює душу радістю — ти теж є частинкою такого талановитого, такого унікального народу.

Обидва автори — аматори. Але яка досконалість і довершеність їх робіт! Просто навчитись створювати таке не можна. Це генетична геніальність нації, яка філігранно відшліфовувалась віки і на обраних просто виявила себе.

Окрім студентів на відкриття прийшли майстрині Людмила Філінська, Тетяна Пірус, Любов Шаламай, Зінаїда Шевчук, Вікторія Ніколаєва.

Їхні слова про пані Людмилу і вишивку, про Михайла і гончарство зворушували своєю щирістю.

Не задумувались, чому не багато людей стають гончарями? Просто фізично важка робота, кропітка і фінансово затратна.

А Михайло, до речі, сам собі сконструював гончарну піч. Це річ і дуже складна, і дуже дорога.

Заступник декана факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, кандидат технічних наук, доцент Вікторія Войтко:

«Михайло був дуже гарним студентом. Він відмінно навчався, плідно займався науковою роботою під керівництвом декана факультету, доктора технічних наук, професора Азарова. На всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт Михайло виборов перше місце. І ми на факультеті були певні — він піде в науку. Що так не сталося, то було для нас розчаруванням. Але добре, що Михайло працює за фахом — він інженер-програміст у Вінницькому обласному центрі народної творчості. Двічі був стипендіатом Президента України. В нашому університеті неоднораз проводив майстер-класи зі студентами з гончарства. Зараз веде студію кераміки та гончарства у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва. Ми пишаємось таким нашим випускником!»

Чудовим завершальним акордом урочистого відкриття «Свята народної творчості» слала прониклива і щемлива «Мелодія» Мирослава Скорика. Виконав її першокурсник того ж таки факультету ІТКІ Павло Вовчарук.