24July2021

«ПРОГРАМУВАННЯ НЕЗАБАРОМ НЕОБХІДНЕ БУДЕ УСІМ!»

  • PDF

Таке переконання привіз зі свого стажування у Гарвардському університеті, Бостон, США, випускник кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, а нині вже викладач цієї кафедри Євген Шемет.

Читайте більше  «ГАРВАРД НАБАГАТО БІЛЬШЕ СХОЖИЙ НА ВНТУ, АНІЖ МЕНІ ЗДАВАЛОСЯ!» — ЄВГЕН ШЕМЕТ

 «Усі гроші не заробиш. Тому я не намагаюсь заробити набагато більше, ніж мені потрібно. Я вважаю, що університет дає багато для мого особистісного росту», — каже Євген.

Спершу працював на фрілансі, але й керував командами, будував проекти з нуля, був частиною великих команд. Але згодом зрозумів, що слід рости. Було декілька варіантів.

Їхати за кордон? Можливо, цей задум ще здійснить, але еміграції в планах не має.

Піти в педагогічно-науковий напрям?

Євген: «Я почав співпрацювати з благодійним фондом BrainBasket. Вони зробили безкоштовні базові курси з програмування. Фонд співпрацює з Гарвардом. Там я дізнався про курс CS50. Їздив на стажування в Бостон саме по цьому курсу. CS50 PuzzleDay — це одна з частин цього курсу. Курс складається з навчальної програми і подій, які відбуваються паралельно з курсом. Ми у ВНТУ нині робимо із подій, пов’язаних із курсом, лише CS50 PuzzleDay».

Професор Гарвардського університету Девід Маллан, автор курсу CS50, і викладач ВНТУ Євген Шемет (праворуч) у Гарварді

Торік вперше з професором Андрієм Яровим Євген організував у ВНТУ CS50 PuzzleDay. Цьогоріч у березні ця грандіозна транснаціональна подія відбулася у ВНТУ уже вдруге.

Читайте більше КУРС CS50 ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЧИТАЄТЬСЯ ВНТУ  

«Ми у Фонді займалися цим, пропагували — будь-яка людина може навчитися програмувати. І це правда. В Америці нині вважають, що програмування — це друга грамотність. Отож, скоро до нас приходитимуть пристрої зі США, які треба буде програмувати. І від цього нікуди не подітися. Це була програма Обами, вона може зараз трохи пригальмувала. Є більш прикладні види програмування. Приміром, в Автокаді. Я певен, що програмування необхідне буде усім», — резюиує Євген.