23July2019

ДО 70-РІЧЧЯ ВЧЕНОГО — КОНФЕРЕНЦІЯ

  • PDF

Сьогодні у ВНТУ стартувала VІ Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми довговічності матеріалів, покриттів та конструкцій». Приурочили наукове дійство до ювілею доктора технічних наук, професора Валерія Савуляка.

Понад півстоліття власної долі Валерій Іванович віддав своїй алма-матер — Вінницькому національному технічному університету.

Закінчивши виш з відзнакою, спершу працював тут асистентом. А потім захист кандидатської, докторської.

Заснував науковий напрям з розробки та впровадження технологій відновлення та підвищення зносостійкості на основі нових композиційних матеріалів та покриттів. За результатами досліджень під його керівництвом захищено 9 кандидатських дисертацій з технічних наук, 1 дисертація на здобуття доктора технічних наук здана в спеціалізовану вчену раду.

Ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Грабко:

«Наша традиційна конференція зібралась у час, коли чомусь інтерес до галузі не на такому високому рівні, як вартує. Але коли до нас приїздять закордонні гості, що їх насамперед цікавить в університеті? Матеріалознавство, штучний інтелект і те, що стосується здоров’я людини. На жаль, нині серед абітурієнтів спеціальності цього спектру не вважаються перспективними і популярними. Нині Вінниччина є найпривабливішим інвестиційним регіоном в державі. Новим підприємствам, які відкриваються, потрібні насамперед висококваліфіковані інженери-механіки і фахівці у сфері автоматики».

Багато теплих слів вдячності і добрих побажань Валерію Івановичу адресували на урочистому відкритті конференції.

Декан факультету машинобудування і транспорту, заслужений працівник освіти України, професор Юрій Бурєнніков:

«Ми навчались на одному курсі, але в різних групах. Він був помітним на курсі. Потому він понад 20 років був заступником декана і деканом факультету машинобудування».

Завідувач кафедри галузевого машинобудування, доктор технічних наук, академік Підйомно-транспортної академії України, професор Леонід Поліщук:

«Ми зібрались, аби вшанувати наукові здобутки мого вчителя, він у мене викладав, коли я був студентом цього вишу. Він викликав повагу своїм широким світоглядом, всебічно розвиненим інтелектом».

Завідувач кафедри технології та автоматизації машинобудування, доктор технічних наук, професор Леонід Козлов: «Валерій Іванович теж мій учитель. Також у мене читав свої предмети».

«Професор Савуляк 5 років очолював нашу кафедру, у нас залишились тільки приємні спогади про той період», — каже завідувач кафедри автомобілів і транспортного менеджменту, доктор технічних наук, професор Віктор Біліченко.

Завідувачка кафедри обладнання і технології зварювального виробництва Донбаської державної машинобудівної академії, доктор технічних наук, професор Наталія Макаренко:

«Дуже приємно бути на Вінниччині. Ми вдячні ювіляру, що навіть у важкі для наш часи брав участь у наших конференціях, які ми проводили в Краматорську. То для нас дуже значуще. Зараз чомусь спад популярності нашої спеціальності, але я впевнена, що ми знову наберемо висоту, відновимося. До того ж у світі наш напрям дуже популярний».

Ювіляр Валерій Савуляк: «Наші випускники успішно працюють у США, Канаді, Польщі, Німеччині, Чехії. Фах справді затребуваний. Сьогодні нам, фахівцям, цікаво поспілкуватися, обмінятися новинками. Є багато цікавих наукових результатів. Але щоб довести їх до високої якості, потрібен не один десяток експериментів. Це потребує фінансової підтримки. А з цим якраз і проблема».

Аби цієї проблеми позбутися уже найближчим часом вдячний Денис Голуб, кандидат технічних наук, викладач Донбаської державної машинобудівної академії, котрому Валерій Іванович писав відгук на дисертацію, подарував імениннику… дерево, на якому ростуть золоті монети.

Найбільше читають

 left direction
 right direction