22May2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ВЧЕНИЙ МАЛЮВАВ НЕБЕСА

  • PDF

У Культурно-мистецькому і просвітницькому центрі ВНТУ відкрилась постійна експозиція живописних полотен колишнього завідувача кафедри Вінницького політехнічного інституту (нині ВНТУ), професора Володимира Назарова. Володимир Васильович мислив значно масштабніше, аніж того вимагав його фах, його статус іменитого науковця.

В останній день торішнього літа він святкував би свій 75-й день народження. Але дійсний член Академії енергетики України, доктор технічних наук, професор Володимир Назаров нині там, де час не має влади.

Його спеціальність — електричні системи й мережі, напрямок практичної діяльності — інновації в електроенергетичній галузі.

Навчав студентів — очолював кафедру Вінницького політехнічного інституту (нині Вінницький національний технічний університет), працював професором Хмельницького національного університету. Потому був провідним науковим співробітником ПАТ «Хмельницькобленерго».

Заслужений раціоналізатор УРСР. Серед прикладних розробок у галузі електротехніки — принципи й пристрої захисту розподільних електричних мереж від специфічних однофазних ушкоджень; комплектне устаткування для випробувань і визначення місць ушкоджень електричних кабельних ліній; системи адресного електропостачання та децентралізованого енергозабезпечення.

Автор низки наукових праць та публікацій з проблем електроенергетики, а також політики, економіки та організації виробництва, які були узагальнені у вигляді концепції української новітньої економічної політики.

«Дві сутності наповнюють душу завжди новим, усе сильнішим подивом і благоговінням — це зоряне небо наді мною і моральний закон в мені».

Ця цитата Канта щодо місця людини у Всесвіті — життєве кредо професора Назарова.

Володимир Васильович мислив значно масштабніше, аніж того вимагав його фах, його статус іменитого науковця.

«Чому наша мораль залишається на рівні не тільки вкрай низькому, але й небезпечному для життя на планеті Земля?». І додавав: «Пророчий напис на одній із внутрішніх стін піраміди Хеопса попереджає: люди загинуть від невміння користуватися силами природи і незнання істинного світу».

У противагу духовній деградації, котра усе гостріш резонувала у його чутливій душі, повернувся до юнацького захоплення живописом. І стверджував, що його творчість — не хобі. Виклик сьогоденню.

В унісон з костенківськими рядками: «Людям не те що позакладало вуха – людям позакладало душі».

Своєю основною науковою роботою вважав «Начала еконатурології».

А на його полотнах чиста, незаймана, іще нескалічена природа, з помітною перевагою небесам.

Писати полотна Василеві Володимировичу допомагала музика. І поезія.

До речі, дуже тішився своїм скарбом: аналоговими записами на платівках багатьох класичних творів та голосів кращих співаків XX століття — Ланца, Монако, Христов, Гяуров, Петров, Лемешев, Рейзен, Козловський, Паторжинський, Гмиря, Солов’яненко, Карузо, Шаляпін.

Коли закидали, що картини сумні, погоджувався. Але додавав, що його художні роботи прагнуть спонукати глядача до роздумів про сутність буття, про сутність нашої життєдіяльності. Про те, що споживацьке, зневажливе ставлення до природи матиме зворотну реакцію.

Саме так і сприймали глядачі картини професора Назарова. Про що свідчать записи у книзі відгуків виставок його робіт, що експонувалися у Хмельницькому, Києві і Вінниці.

«Те, що сприймається ліричним, насправді є відтворенням, відображенням, можливо, у дещо незвичному ракурсі, філософського узагальнення тенденцій розбудови подальшого людського життя. Гасло екологів — «думати глобально, діяти локально» — відповідає методології дедукції: від загального до часткового. Мій живопис — то лише один із засобів привернути увагу саме до загального».

Ірина ЗЯНЬКО, прес-центр ВНТУ  

Найбільше читають

 left direction
 right direction