22May2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

«МНЕМОСІНА» ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА ВОЛОДИМИРА КОЖЕМ’ЯКИ

  • PDF

VIII міжнародна конференція з оптико-електронних інформаційних технологій «Фотоніка-ODS 2018» пам’яті заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора Володимира Кожем’яки відбувалась у Вінницькому національному технічному університеті впродовж 2-4 жовтня.

Пам’яті видатного вченого приурочив «Мнемосіну» — виставку своїх нових робіт у Культурно-мистецькому і просвітницькому Центрі ВНТУ і знаний український митець із Ужгорода Артур Тиводар.

У КМПЦ ВНТУ це уже 235 експозиція.

А власне Артур Тиводар експонує свої твори у виші уже всьоме.

Вперше він виставлявся у Вінницькому національному технічному університеті 18 років тому.

Саме завдяки Володимиру Прокоповичу студенти познайомилися з Артуром Тиводаром.

Анастасія Микитюк, аспірантка Київського національного університету імені Шевченка, учасниця конференції:

«Вдячна, що цією виставкою ви дозволили доторкнутися до вашого космосу. Це неймовірно цікаво — поєднання холодного каменю і теплої шкіри. На цьому контрасті ви дуже вміло зіграли. Ви експериментатор. І я зичу, аби надалі ваші експерименти приносили втіху і вам, і вашим глядачам».

Доктор медичних наук, професор Вінницького медичного університету Йосип Салдан має чимало спільних наукових праць з професором Володимиром Кожем’якою. Двох учених єднала і багаторічна дружба. Саме завдяки Володимиру Прокоповичу професор Салдан став поціновувачем творчості Артура Тиводара.

«На виставках Тиводара щоразу дивуєшся. Щоразу зустрічаєш загадку, таємницю. Емоції просто переповнюють. Як з особистістю знайомишся, так і з кожною його картиною», — каже шанувальниця творчості митця Ірина Муравська.

Артур Тиводар:

«Я вважаю, що людина провідник. Вона як творець досить обмежена. Ми тільки можемо бути відкритими, притягувати щось з буття. У сучасному світі є поняття віртуозність. Але вона зациклена на штудіях, на технічному вмінні, а воно шорить митця. Митець має бути відкритим для потоків буття. Це хиба сучасного світу, коли людина впевнена: «я — творець!» Насправді сама людина може дуже мало, бо вона дуже обмежена в часі. Видатний вчений теж провідник».

Найбільше читають

 left direction
 right direction