25August2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

«ŁÓDŹ U FIND». СТУДЕНТИ ВНТУ ДОСЛІДЖУВАЛИ АРХІТЕКТУРУ ЛОДЗЯ

  • PDF

Закінчився навчальний візит студентів-архітекторів Вінницького національного технічного університету до Лодзинського воєводства (Польща).

Вже вдруге Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування спільно з Вінницьким національним технічним університетом,  Маршалківською управою Лодзинського воєводства, організовують навчальні поїздки до Польщі для студентів архітекторів.

Співпраця розпочалася ще у червні 2017 р.

Протягом 26 -30 вересня студенти провели пленер малюнків та фотографій у Лодзі, дослідили архітектуру міста, провівши захоплюючу гру-квест «ŁÓDŹ U FIND».

4 дні програми для 8 студентів-архітекторів з Вінницької області виявились насиченими та цікавими.  Мовні бар’єри не заважали учасникам комунікувати між собою, співпрацювати та ділитися досвідом.

Серед учасників навчального візиту є як нові студенти, так і учасники, що брали участь у минулорічній поїздці до Лодзя.

Серед них Афанасєва Ганна: «Було цікаво пізнавати іншу культуру, нові враження. Дуже крутим та цікавим був квест містом. В порівнянні з минулою поїздкою ця була дуже спокійна, було більше часу поспілкуватися з польськими студентами на тематику архітектури та дослідити місто».

Наталія Дорохова брала участь в урбаністичних заняттях у Вінниці, що проходили на День Європи у травні та взяла участь у пленері малюнків та фото у вересні цьогоріч: «Великим здивуванням для мене були будинки. Лодзь  був сумішшю Вінниці, Одеси та інколи Києва. Постійно можна було побачити  щось знайоме. Але і було багато незвичного, унікального. Суміш червоної цегли фабрик зі склом та бетоном, зв’язок минулого та сьогодення. Фільм, який ми подивилися першого дня «Обіцяна земля» дійсно налаштував на атмосферу міста, допоміг влитися в нього, відчути себе як вдома. А потім було цікаво гуляти. Особливо під час квесту. Він змушував зосереджуватися  та детально оглядати елементи, запам’ятовувати та вивчати будинки. Пленери, в свою чергу, відкрили нові межі міста, оскільки бажання намалювати неординарні речі  змушувало шукати щось цікаве в будинках та вулицях, а також експериментувати з самими малюнками».

За результатами цьогорічної роботи польських та українських студентів архітекторів, зокрема, пленеру малюнків у Вінниці та пленеру малюнків у Лодзі, була проведена виставка у Інституті архітектури та урбаністики Лодзинської Політехніки та у м. Вінниці.

Також планується випустити польсько-український журнал з роботами  студентів.

Нагадаємо, що даний візит є продовженням співпраці Вінницької області та Лодзинського воєводства, адже 17–20 травня цього року у Вінниці були проведенні польсько-українські урбаністичні заняття та пленер малюнків, котрий завершився спільною виставкою.

Найбільше читають

 left direction
 right direction