25August2019

ДИВІТЬСЯ Й ДИВУЙТЕСЬ: ЗАМІСТЬ ФАРБ — НИТКИ

  • PDF

У Культурно-мистецькому і просвітницькому центрі ВНТУ нині експонується 236 виставка художніх полотен. Це не просто вишивані картини. Це живопис голкою і нитками. Автор — Тамара Медяна.

Подільські пейзажі в різні пори року наповнили експозиційну залу ВНТУ. Вони зовсім не сприймаються, як вишивка. Скоріш живопис. Або гобелен.

Техніка авторська. Унікальна. Лише донька Тамари Федорівни знає мистецьку таємницю — уміє так створювати картини голкою.

«Навіть у живописних творах не завжди зустрінеш таку глибоку гамму кольорів і відтінків, як на картинах пані Тамари», — якось зауважив заслужений діяч мистецтв України Федір Панчук.

А досягається таке багатство відтінків переплетінням ниток різного кольору і фактури. Нитки й справді накладаються, як мазки фарби.

Творить Тамара Федорівна не за ескізами. Лише ділить полотно на вісь симетрії. До речі, і п’яльця не використовує.

Це вражає! Але не менш дивує і те, скільки часу, зусиль, зосередження потребує кожне полотно! А їх же у пані Тамари сотні!

Багато з її робіт уже у приватних колекціях Вінниці, Києва, Львова, а також у США, Росії, Литві, Німеччині, Франції, Ізраїлі, Чехії, Італії, Туреччини.

 

Найбільше читають

 left direction
 right direction