19February2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СТУДЕНТИ, АСПІРАНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ В ОДНОМУ КОНКУРСІ — ФАХІВЦІВ DATA SCIENCE

  • PDF

За участі керівництва компаній Delphi і Nestlogicта студентів, аспірантів і викладачів ВНТУ у компанії Delphi пройшов семінар щодо обговорення технологій та проблем машинного навчання на прикладі розв’язання задачі «Google Analytics Customer Revenue Prediction» (скорочено GStore) на базі платформи Kaggle.

У жовтні компанія Nestlogic запропонувала студентам, аспірантам та викладачам з університетів Вінниці випробувати себе в якості фахівців у сфері DataScience, пообіцявши призи першим трьом командам, які нададуть оригінальне розв’язання задачі – прогнозування сумарних коштів, які витратить кожен користувач Інтернет-магазину Google протягом 9 місяців, на основі тренувальної вибірки у 12 попередніх місяців.

Протягом жовтня-листопада студенти, аспіранти та викладачі факультету комп’ютерних систем і автоматики (ФКСА) ВНТУ сформували біля десятка команд, які взяли участь у цьому конкурсі. 8 листопада основна фаза цього конкурсу завершилась. Були підбиті підсумки.

Капітани та члени найкращих із цих команд виступали, а провідні фахівці компанії-організатора змагань у Вінниці Nestlogic оцінювали оригінальність поданих рішень. Також, усім учасникам семінару з кафедр системного аналізу, комп’ютерного моніторингу та інженерної графіки (САКМІГ) та автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій (АІІТ) ФКСА було цікаво послухати інших членів команд та коментарі DS-фахівців щодо них.

Потім присутні фахівці компанії Nestlogic та запрошений ними відомий вчений у сфері DataScience, кандидат фіз.-мат. наук Грузман М.З. підбили підсумки усіх виступів, виділили важливі аспекти, на яких варто зосередити увагу під час майбутніх змагань та охарактеризували які теоретичні питання та вміння варто опанувати, щоб більш ефективно працювати у сфері DataScience.

Насамкінець семінару авторитетне журі визначило 3 команди, які посіли найвищі місця у рейтингу Kaggle і продемонстрували найбільш цікаві рішення.

Ними стали:

команда аспірантів кафедри САКМІГ, капітаном якої був аспірант 3-го року навчання спеціальності 124 – «Системний аналіз» Михайло Дратований,

команда студентів 3-го курсу бакалаврату цієї ж спеціальності 124 кафедри САКМІГ Андрій Лотоцький, Іван Клішин та Андрій Лебухорський та організатор цих змагань у ВНТУ завідувач кафедри САКМІГ, д.т.н. професор Віталій Мокін.

Також чільні місця посіли й інші команди ФКСА ВНТУ, членами яких були доцент кафедри САКМІГ Андрій Ящолт, доценти кафедри АІІТ Роман Маслій та Ярослав Кулик, студенти 4-го курсу спеціальності 126 – «Інформаційні системи та технології» Юрій Здітовецький та Ірина Вернік, студент 2-го курсу спеціальності 151 – «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» кафедри АІІТ Олександр Клос.

Тренерами команд кафедри САКМІГ, також, були доценти цієї кафедри Олексій Козачко та Ілона Варчук.

Ще цілий ряд студентів та аспірантів кафедр САКМІГ та АІІТ готували свої рішення, але не встигли їх завершити вчасно, оскільки пізно приєднались до конкурсу.

Приємно, що команди ФКСА ВНТУ випередили сотні, а дехто - й тисячі інших команд з усього світу.

Переможцям конкурсу директор компанії «Nestlogic» Давід Грузман вручив гарні комп’ютерно-орієнтовані призи.

 

Надалі планується продовження цих змагань. Організатори очікують, що кількість учасників зросте, а прикладні інформаційні технології та технології системного аналізу у ВНТУ піднімуться на вищий рівень.

На кафедрі САКМІГ працює ряд наукових гуртків у сфері технологій аналізу даних для студентів спеціальностей 124 – Системний аналіз та 126 – Інформаційні системи та технології (освітня програма «Прикладні ІТ»).

Крім того, триває набір учнів 8-11 класів на безкоштовні курси з прикладних ІТ та машинного навчання (орієнтовно навчання планується розпочати у лютому; лектор – завідувач кафедри САКМІГ, професор Віталій Мокін).

Найбільше читають

 left direction
 right direction