27June2019

TRUST ME, I’M A NEURAL NETWORK!

  • PDF

Четвертокурсниця факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії (кафедра програмного забезпечення) Алла Штокал (група1ПІ-15б) вивчала нейронні мережі і штучний інтелект у Римі.

Алла ділиться своїми враженнями про закордонне стажування:

«Десятиденний освітній курс проходив у Римі (Італія). Його зорганізували студенти локального осередку міжнародної студентської організації BEST (Board of Europe students of technology).

Курс мав назву «Trust me, I’m a Neural Network» і був спрямований на вивчення нейронних мереж, штучного інтелекту та основ програмування мовою Python.

Лекції проходили в одному з найкращих технічних університетів Європи – Sapienza Università di Roma. Цього разу учасниками курсу стали 20 студентів – це представники майже усіх країн Європи. Україну представляла я та ще двоє учасників (з НУ «Львівська політехніка» та з НТУУ «КПІ»).

У перший день нас тепло зустріли та влаштували вечір знайомств, мабуть, у найкращому місці, де це тільки могло статися – у невеликому сквері, звідки відкривався гарний вид на величний Колізей. Взагалі, вечірній Рим неймовірно гарний – освітлені стіни будівель, вузькі вулички, фонтани, скульптури і старовинна архітектура. 

Перші кілька днів курсу були зосереджені на навчанні. Лекції проводили як професори університету, так і представники компаній.

Одними з них були працівники Ernst & Young (EY) Сompany, які розповіли про впровадження технологій штучного інтелекту у їхній діяльності. Один з прикладів – це використання нейронних мереж для аналізу відео, а саме розпізнавання і фіксація на відео людей, які перетинають розділювальну смугу, огорожу, кордон тощо у недозволених місцях.

Також у нас було кілька практичних занять, де ми вивчали синтаксис мови програмування Python і розробляли власну нейронну мережу. Згодом, наприкінці курсу, у нас був екзамен у вигляді тесту з теоретичною і практичною частиною. 

Окрім навчання, у нас була надзвичайно цікава культурна і розважальна програма.

 Алла Штокал – у центрі

Ми познайомилися з італійською культурою та традиціями на «італійському вечорі», де ми власноруч готували справжню італійську пасту та навіть трохи вчили італійську мову. А під час «CityRally» ми познайомилися з Римом та його всесвітньо відомими пам’ятками архітектури: найвідоміша площа Pizza di Spagna, найбільший фонтан Fontana di Trevi, храм Pantheon, замок Castel Sant’Angelo.

І, звісно ж, ми побували у Ватикані – найменшій країні світу.

 Музеї Ватикану

Ватикан – це, мабуть, найдивовижніше місце, де мені вдалося побувати. Це місце вражає своєю архітектурою, а в музеях можна провести не один день, щоб добре роздивитися всі експонати, картини, скульптури, фрески, розписи тощо, які всюди – на стінах, стелі і навіть на підлозі. А увійшовши до Papal Bacilica of St.Peter – найбільшої церкви у світі, у мене просто перехопило подих! Це найбільша споруда, в якій я коли-небудь бувала.

В останні три дні курсу ми поїхали за місто, в гірський район Італії – Orvinio . Неймовірно гарна природа та ще такі сонячні і теплі дні осені зробили цей час по-справжньому незабутнім.

Саме там ми провели інтернаціональний вечір, на якому кожен учасник презентував традиційні страви, звичаї, національні танці та пісні своєї країни.

Я щаслива, що завдяки BESTу отримала можливість відкривати для себе нові місця, здобувати нові знання, знайомитися з іншими людьми та культурами, практикувати свою розмовну англійську мову в різних куточках Європи майже безкоштовно. Адже курс повністю фінансується організаторами, а учасникам залишається лише оплатити дорогу».


Алла Штокал

Можливість стати учасником курсу є у кожного студента ВНТУ.

До речі, зараз відкрито подачу на весняні курси від BEST, деталі за посиланням:

 https://www.best.eu.org/courses/list.jsp  (координатор сезонних курсів – Андрій Шевчук +380633858662).