17February2020

ЮЛІЯ ДУБОВА: «Я ВИРОСЛА В ПРОФЕСОРСЬКІЙ СІМ'Ї, ДЕ ВЧЕНИХ СТУПЕНІВ БІЛЬШЕ, НІЖ ЧЛЕНІВ СІМ'Ї»

  • PDF

У листопаді в Україні почав працювати клуб WTECH, створений фондом TA Ventures спільно з агентством SLOVA Tech PR спеціально для жінок-керівників IT-бізнесу, технологічних стартапів і венчурних фондів. За даними українського представництва ООН, частка жінок в керівництві українських компаній IT-сектора — 25%. Жінок-фаундерів стартапів в Україні в рази менше, ніж чоловіків...

Про ситуацію і про себе розмірковує випускниця ВНТУ, кандидат технічних наук — Юлія Дубова, віце-президент з інжинірингу GlobalLogic

ПРО РОЛЬ ЖІНКИ-КЕРІВНИКА В IT-СФЕРІ.

IT-сфера зараз дуже толерантна до жінок-керівників, упередженого ставлення немає або майже немає. Ми пройшли шлях в 10-15 років, щоб жінок нормально сприймали в IT, і зараз цієї проблеми немає. Як немає і гендерної нерівності, просто є спеціальності, де чоловіків традиційно більше (розробка, системне програмування), і ті, де більше жінок (тестування, аналітика, дизайн).

ПРО ОСВІТУ І ПОЧАТКУ КАР'ЄРИ.

Я маю вищу технічну освіту і ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю "математичне моделювання". Я виросла в професорській сім'ї, де ми жартували, що вчених ступенів в родині більше, ніж членів сім'ї. Тому комп'ютери бачила з дитинства, цікавилася програмуванням, і питання "куди піти вчитися після школи?" навіть не стояло. А після першого курсу на студентську практику потрапила в IT-компанію і там залишилася на всі п'ять років паралельно з навчанням в університеті.

ПОРАДА ДЛЯ ДІВЧАТ, ЯКІ ХОЧУТЬ ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ В IT.

Для початку варто визначитися з напрямком, тому що професій в IT є безліч, і всі вони дуже різні. Залежно від обраного напрямку слід вибирати курси і займатися самостійним навчанням (якщо в університеті не було бази). Великі IT-компанії беруть фахівців без досвіду, навіть студентів старших курсів, до себе на практику, а потім пропонують співпрацю. "Увійти в айті" зараз досить нескладно, головне — бажання і наполегливість. Ну і абсолютно базова річ - англійська мова, без цього не візьмуть.

А ось намагатися вести себе і одягатися / виглядати як чоловік, щоб влитися в чоловічий колектив, — ось цього точно не варто робити. Жінка завжди залишається жінкою, це не залежить від професії. Цим треба пишатися, а не приховувати.

ПРО ТВОРЧИЙ АСПЕКТІ В СФЕРІ IT.

Насправді програмування — дуже творчий процес, це зовсім не схоже на виконання якихось завчених дій. Коли програміст бере собі чергову робочу задачу, він часто не знає, як її вирішити і який напише код. Код народжується в процесі, розробник пробує різні підходи допоки не підбере найоптимальніший.

Інший приклад — IT-професія "дизайнер інтерфейсів"; це взагалі схожа на професію художника або ілюстратора — в основному творчість і зовсім трохи науки і технологій.

ПРО ВІЛЬНИЙ ЧАС.

Робота займає від 8 до 10 годин на день, решту часу проводимо з сім'єю. У нас маленька дитина, якій в будні дні виходить приділяти всього 2-3 години ввечері, тому завжди проводимо разом вихідні. Дуже любимо запрошувати друзів до себе в гості у вихідні, практично кожні літні вихідні у нас хтось в гостях. Намагаюся знаходити час на спорт, слухаю аудіокниги.

https://officiel-online.com/all-news/

Найбільше читають

 left direction
 right direction