17July2019

З ТУРБОТОЮ ПРО ЗАПОВІДНИЙ ЛІС ЄДИНОГО НА ВІННИЧЧИНІ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «КАРМЕЛЮКОВЕ ПОДІЛЛЯ»

  • PDF

Старший викладач кафедри екології та екологічної безпеки, кандидат технічних наук Ірина Трач взяла участь в засіданні науково-технічної ради Національного природного парку «Кармелюкове Поділля».

Викладач ВНТУ Ірина Трач друга ліворуч

Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» — природоохоронна територія на території Тростянецького та Чечельницького районів Вінницької області.

У лісових масивах Парку зростає 17 видів рослин, занесених до Червоної книги України. У флорі парку виявлено ряд регіонально рідкісних видів. В лісових масивах та на узліссях виявлений цілий ряд цінних лікарських рослин.

До складу території національного природного парку «Кармелюкове Поділля» входять такі об'єкти природно-заповідного фонду України:

ботанічний заказник загальнодержавного значення«Бритавський»
ботанічна пам'ятка природи загальнодержавного значення«Терещуків яр»
ботанічна пам'ятка природи загальнодержавного значення«Ромашково»
ботанічний заказник місцевого значення«Вербська дача»
ботанічний заказник місцевого значення«Червоногреблянський».

Ірина Трач взяла участь у засіданні як делегований представник Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля, котрий є постійним членом НТР парку від початку його створення.

Під час НТР розглянуто ряд нагальних питань, які виникли за останні півроку. Особливої уваги вимагали такі питання:

внесення змін до функціонального зонування території ботанічних пам’яток державного значення «Ромашково» та «Терещуків яр»;

звіт про виконання угоди на розроблення наукового обґрунтування щодо установлення лімітів на використання природних ресурсів ДП «Чечельницьке ЛГ» у межах ПЗФ загальнодержавного значення на нинішній 2019 рік;

про хід розробки Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території НПП «Кармелюкове Поділля»;

затвердження методичних рекомендацій щодо інвентаризації, моніторингу та збереженню хижих птахів НПП «Кармелюкове Поділля».

Обговоривши ці нагальні питання, учасники засідання прийняли конструктивні рішення, важливі для розвитку національного природного парку «Кармелюкове Поділля».

Найбільше читають

 left direction
 right direction