25August2019

У ВНТУ ВІДЗНАЧИЛИ СТОЛІТТЯ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УНР

  • PDF

Учора, 22 січня, у Вінницькому національному технічному університеті відбулась урочиста академія, присвячена Дневі Соборності України й 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Сто років тому — 22 січня 1919 року вперше в XX столітті Україна проголосила незалежність.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

«Це дуже значима дата для України. Нині ми живемо теж у дуже значущий історичний період. Україна стає усе сильнішою і впливовішою попри усі ті страшні труднощі, котрі маємо, попри війну. Отож, я зичу вам оптимізму і віри у те, що у нашій державі усе буде добре».

Присутні подивились документальний фільм про ті доленосні для нашої держави події.

Тоді постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільноти.

До столітнього ювілею науково-технічна бібліотека ВНТУ підготувала змістовну книжкову виставку «Соборність України — від ідеї до сьогодення». Тут можна було ознайомитися з багатьма цікавими матеріалами про ту історичну подію.

З цікавістю учасники академії слухали виступ одного із фундаторів нинішньої Української держави, академіка Бориса Мокіна, який очолював ВНТУ понад 20 років. Борис Іванович — народний депутат України 1-го скликання.

«Проголошення незалежності у 1991-му році — то сучасна історія. Це наше власне життя. Стосовно ж Акту Злуки, то ще у 1919 році цей документ утверджує єдність українських земель і безпідставність претендувань сусідніх держав чи то на Буковину, чи то на Закарпаття, чи то на Львівщину. Цей акт Злуки підтверджує, що то наші землі. Я певен і вам зичу віри в те, що Україна буде серед найсильніших країн світу!»

Українці — нація співуча. Тому вітання зі святом і виступи перемежовувались піснями. Їх дарували голосисті і талановиті вихованки ВНТУ Ольга Печериця і Марія Колядич.

Після завершення урочистої академії її модератор директор Головного центру виховної роботи ВНТУ, кандидат філософських наук, доцент Анатолій Теклюк провів тематичний інтелектуальний турнір до сторіччя проголошення незалежності УНР.

Його учасники — учні Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді і викладачі ВНТУ.

Родзинка змагань — команди були сформовані таким чином, що у кожній грали разом учні ліцею і викладачі ВНТУ.

Найбільше читають

 left direction
 right direction