20March2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

НАУКОВЦІ І БІЗНЕС МАЮТЬ ОБОПІЛЬНУ ПОТРЕБУ ОБ'ЄДНАТИ ЗУСИЛЛЯ — ВИСНОВОК НАРАДИ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ПУЛУ ВІННИЦЬКОЇ ТПП У ВНТУ

  • PDF

Випускник Вінницького політеху, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський зініціюв сьогодні провести в алма-матер нараду енергетичного пулу Вінницької ТПП.

Інформаційний портал «Вінниця  Ok»

Науковці ВНТУ, представники бізнесу, енергетичної галузі, експерти Вінницької торгово-промислової палати обговорювали нагальні проблеми і намагалися знайти шляхи взаємовигідної співпраці вчених і бізнесу.

Олександр Домбровський:

«Те, що ми нині маємо в Україні — катастрофа з моєї точки зору. Маю на увазі кількість учителів, котрі готові вчити дітей математики, фізики, хімії, іншим точним наукам, скорочується катастрофічно. Уже 25 років проводимо на базі Вінницької ФМГ №17 «Турнір чемпіонів», бачимо які учні брали участь у турнірі впродовж цих років. Вони змінюються. І не на краще. Тому технологічний і науковий потенціал вишів через таку якість учнів також знижується. Кордони відкриті, візи непотрібні, інтелект виїздить. І якщо ми тут не створимо інструмент концентрації науко-технологічної думки, країна опиниться на маргінесі. Чому я цим переймаюся. Тому що є класні приклади — компанії, котрі по 20-25 років працюють в Україні і розвиваються досить динамічно. Навіть на оцій нашій нараді є представники цих компаній. Є молоді компанії, які стали брендами на українському ринку. Знаю багатьох, які займаються біоенергетикою. Сьогодні знайти біотехнолога їм неможливо. Сьогодні знайти хіміка-органіста, який розуміє що таке органічна сировина, як її трансформувати в органічне землеробство, теж неможливо. Таких фахівців просто немає на ринку праці. Нагально слід це інтегрувати». 

Андрій Поліщук, генеральний директор ПАТ «Вінницяобленерго», кандидат технічних наук, теж випускник ВНТУ — факультету електроенергетики та електромеханіки, розповів про актуальні і болючі проблеми галузі.

Участь у нараді енергетичного пулу Вінницької ТПП взяли
голова експертної ради пулу Олександр Окунев (фірма МЕД),
засновник компанії «Енергоефективне будівництво» Віталій Дужак,
директор Вінницьких міських електромереж Віталій Ковальчук,
завідувач відділу Вінницької ТПП Ігор Шевченко.

А також ряд вчених ВНТУ — доктори технічних наук, професори Петро Лежнюк, Ігор Дудар, Сергій Павлов, Станіслав Ткаченко, професори Іван Коц, Георгій Ратушняк.

«Дійсно була цікава та корисна зустріч», — зауважив експерт Вінницької торгово-промислової палати Віктор Дядькович.

А яких досягли домовленостей і якою в найближчому майбутньому має бути обопільна дія науковців і бізнесменів розповів ректор ВНТУ Володимир Грабко:

«Вирішили активізувати роботу науково-педагогічного персоналу стосовно контактів з бізнесом щодо визначення першочергових задач, які для бізнесу міг би зробити університет.

Створити постійно діючий майданчик, де б могли розглядатися різні проблеми і пропозиції для впровадження із залученням усіх науковців університету або просто причетних до тієї проблеми, яка обговорюватиметься, із залученням представників бізнесу, на чиї прохання це розглядатиметься, із додатковим залученням студентів і учнів Подільського науково-технічного ліцею.

Чому ліцею? Аби в нас була спадкоємність котра б засвідчувала, що у нас постійно підростають кадри, здатні займатися розробкою певної продукції конкретно для бізнесу Вінниччини.

Олександр Домбровський зауважив, що досвід передових країн світу переконує — технічні новації виникають здебільшого саме у технічному закладі вищої освіти. І саме там мають розвиватися, розглядатися ці ідеї. Щось пропонує сам заклад освіти, якісь запити робить науковцям бізнес. І ось таким чином ми знаходимо точки дотику для співпраці. В університеті можна влаштовувати виставки винаходів і показувати, яку реальну продукцію наука може запропонувати бізнесу. Почати з виставок для регіонального бізнесу, а потім уже можна думати про розширення».

Найбільше читають

 left direction
 right direction