19September2019

ГАЛЬЯРДО ЕДІСОН ПРИДУМАВ ЯК ПІДВИЩИТИ СЕЙСМОСТІЙКІСТЬ БАГАТОПОВЕРХОВИХ БУДІВЕЛЬ

  • PDF

Магістрант кафедри БМГА факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання ВНТУ Гальярдо Проаньо Едісон Ксавьер (група 1Б-17м) 29 січня здобув друге місце на Х міжнародній науково-практичній конференції-конкурсі студентів та молодих вчених «Комп’ютерні технології в архітектурно-будівельному проектуванні»

Науковий керівник еквадорського студента ВНТУ — кандидат технічних наук, доцент кафедри будівництва, міського господарства та архітектури Валерій Андрухов.

Фахові змагання відбувалися у Національному авіаційному університеті за підтримки компанії «Ліра-САПР».

Еквадор, батьківщина Гальярдо Проаньо, розташована в межах так званого Тихоокеанського вогняного кільця. Землетруси тут потужні і трапляються досить часто. Не так давно — 16 квітня 2016 року в еквадорському місті Манта стався землетрус магнітудою7,8 за 9-тибальною шкалою.

Тому тема наукової роботи Гальярдо Проаньо — «Конструктивні заходи підвищення сейсмостійкості багатоповерхових житлово-громадських каркасномонолітних будівель».

Як базовий варіант будівлі Гальярдо аналізував шестиповерховий готель з паркінгом.

І дійшов висновку — забезпечити сейсмостійкість будівлі в районах з інтенсивністю коливань 8 балів можна за рахунок введення гумово-металевих сейсмоізоляторів в вертикальні конструктивні елементи несучої системи будівлі.

Зауважимо, що необхідною умовою участі в конкурсі було застосування в роботі програмних комплексів ЛІРА-САПР, МОНОМАХ-САПР, ЕСПРІ, САПФІР.

Гальярдо, як призер конкурсу, отримав комерційні ліцензійні версії програмних комплексів цих продуктів.

А кафедра БМГА, від якої виступав еквадорський магістрант ВНТУ, отримала безкоштовний комплект програм для навчання АсаdemicSet 2018.