27June2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

СТУДЕНТКА ВНТУ ГАЛИНА БОГАЧУК НАВЧАЛАСЯ У ШВЕЦІЇ

  • PDF

Магістрантка першого року навчання за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення» Галина Богачук (група 1ПІ-18м) один семестр навчалася в університеті Linnaeus University у Швеції.

Галина Богачук біля замку на території університету Linnaeus University

Галина ділиться своїми враженнями:

«Я навчалась один семестр в університеті Linnaeus University, місто Векхо, Швеція.

Місто Векхо – це невеличке студентське містечко, яке знаходиться на півдні Швеції в провінції Сконе. Воно вважається найзеленішим містом Європи та оточене великою кількістю озер. Люди дуже привітно ставляться до іноземців та майже бездоганно володіють англійською мовою.

Я вивчала чотири курси англійською мовою. Система освіти дещо відрізняється від системи в Україні. Ось деякі особливості, які я виділила:

Перше, на що я звернула увагу, в університеті немає поділу на факультети, як ми звикли. Студенти приймаються на певну програму, яка включає в себе список обов’язкових курсів та декілька альтернативних. Крім обов’язкових курсів, студент повинен прослухати і здати певну кількість курсів за вибором. Кожному курсу відповідає певна кількість кредитів, у моєму випадку – 7.5 кредиту на курс. Зазвичай 1 шведський кредит відповідає 1 тижню занять.

Біля бібліотеки університету

Після закінчення одного семестру, за умови успішної здачі іспитів, студенти отримують по 30 кредитів, повний рік навчання – 60 обов’язкових кредитів. Студенти за кілька місяців до початку семестру повинні зареєструватися на обрані курси. Заняття на курсах проходять у вигляді лекцій і семінарів, зазвичай, не частіше двох разів на тиждень.Курси включають лекції, семінари, лабораторні заняття та роботу в групах. Весь інший час віддано самостійній роботі.

Читайте більше  МАГІСТРАНТКА ВНТУ ГАЛИНА БОГАЧУК ВПРОДОВЖ СЕМЕСТРУ НАВЧАТИМЕТЬСЯ В УНІВЕРСИТЕТІ ЛІННЕЯ (ШВЕЦІЯ)

План курсу відомий заздалегідь, і до кожного семінару кожен студент повинен виконати певну роботу, як правило, у письмовій формі або підготувати доповідь. Також студент зобов’язаний до кожного семінару прочитати рекомендовані джерела, статті та монографії сучасних авторів. Лекції не завжди є обов’язковими для відвідування, тому що їх транслюють на відповідних YouTube-каналах. Відеозаписи лекцій викладачі виставляють на свої особисті сторінки для вільного доступу та перегляду. Комунікація з викладачем можлива через мережу Інтернет майже цілодобово. Популярним є вид занять типу “tutoring”, тобто відео-дзвінки викладачами для консультацій і тому подібне.

По завершенню курсу передбачається більш значна письмова робота або презентація та екзамен, на який не можливо потрапити без реєстрації. Зазвичай остаточна оцінка за курс виставляється за сукупністю зробленого. Для зручності викладачів і студентів створено єдиний державний портал, де відбувається реєстрація на курси та екзамени. Екзамени проходять в окремих навчальних корпусах, тільки після реєстрації і під ретельним наглядом.

Територія університету є досить великою, налічує до 7 корпусів, бібліотеку, спорт-комплекс, замок та два озера.

На кампусі для студентів та викладачів обладнана сучасна бібліотека з майже цілодобовим доступом за спеціальними пропусками Бібліотека обладнана всіма необхідними засобами для навчання, а саме комп’ютерами, під’єднаними до мережі Інтернет, підручниками, робочими місцями та кімнатами для роботи в групах, принтерами і тощо. Оскільки велика частина часу відведена для самостійних занять, це чудовий варіант для студентів.

Навчання в університеті LinnaeusUniversity дало мені чудовий досвід міжнародного спілкування, знайомство з цікавими людьми і нових друзів, а також удосконалення моєї англійської та ґрунтовні знання з профільних предметів з ІТ-технологій».

Найбільше читають

 left direction
 right direction