28September2020

ТРЕНІНГ ВІД ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ У ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ ЄС У ВНТУ

  • PDF

15 лютого у ВНТУ в рамках візиту Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся тренінг для громадських організацій «Управління грантовими проектами ЄС для досвідчених заявників». Подія проходила на базі Інформаційного центру Європейського Союзу у ВНТУ, координатором якого є доцент кафедри філософії та гуманітарних наук Ірина Головашенко.

Інформаційно-просвітницькі заходи, які Представництво ЄС в Україні проводить цьогоріч по всій Україні мають на меті пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Серед учасників були представники громадських організацій, що займаються утвердженням європейських цінностей, мають досвід співпраці з проектами Євросоюзу та зацікавлені в продовженні такої співпраці, або ж такі, що розглядають можливість розпочати таку діяльність.

Серед винесених на розгляд тем:

- структура грантової заявки;
- критерії оцінки заявок;
- що таке донорська організація та які є їх різновиди;
- керівні засади складання бюджету;
- типові помилки в проектних заявках;
- інформаційні ресурси для пошуку грантових конкурсів ЄС та інші.

Також на сесії запитань-відповідей учасники змогли поставити важливі для них запитання, взяли участь в Антитренінгу «Як не отримати грант від донора» і дізналися в режимі реверсивного мозкового штурму, що саме треба зробити, аби НЕ отримати грант від ЄС.

Окрему увагу було приділено історії успіху участі місцевої громадської організації в європейських грантових проектах.

Зокрема виконавчий директор ГО «Єврорегіон «Дністер» Андрій Кавунець докладно розповів про успішні практики європейських проектів у Вінниці та Вінницькому регіоні і широке міжнародне співробітництво.

Практичний досвід в інвестиційних програмах: від заявки до реалізації проекту було представлено п. Людмилою Олійник, уповноваженою Міжнародного Всеукраїнського Координаційного Бюро Програми «Освіта дорослих в Україні».

Цікавість аудиторії до її виступу була викликана досвідом роботи в діаспорах українців в світі та шляхами єднання всіх українських діаспор з історичною Батьківщиною, креативними практиками, що ґрунтуються на національних цінностях.

Тренером Антитренінгу було запрошено Дениса Ткачова, експерта з розробки та подання грантових заявок, експерта ініціативи Представництва ЄС Team Europe, який продемонстрував високу кваліфікацію та викликав неабияку зацікавленість аудиторії, на що суттєво вплинула форма проведення тренінгу - оригінальна, креативна, практично спрямована.

Потужні інформаційно-просвітницькі заходи, що відбуваються в Інфоцентрі ЄС у ВНТУ свідчать про високу зацікавленість керівництва ВНТУ у підтриманні спрямування діяльності нашого університету на європейські цінності та дбайливим ставленням до підтримання тенденції європейського співробітництва.

Це практично перетворює Вінницький національний технічний університет на простір утвердження європейських цінностей.

Ірина ГОЛОВАШЕНКО,
координатор інформаційного Центру Європейського Союзу у ВНТУ,
кандидат філософських наук,
доцент кафедри філософії та гуманітарних наук ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction