21January2021

КЛАСТЕР «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПУЛ». 1+1+1=10

  • PDF

22 лютого була створена громадська спілка «Кластер «Енергетичний пул»
Засновники — Вінницький національний технічний університет, Вінницька торгово-промислова палата та ТОВ «Енергоефективне будівництво».

Угоду підписали ректор ВНТУ Володимир Грабко, Степан Липкань (Вінницька ТПП) та Віталій Дужак (Energy Efficiency Building LLC).

Подія відбулася під час Європейських Індустріальних днів — EU Industry Week 2019.

Основна мета створення кластеру — координація та поєднання зусиль ВНТУ, Вінницької ТПП та Energy Efficiency Building LLC щодо впровадження найкоротшим шляхом сучасних наукових енергоефективних технологій на підприємствах Вінниччини зокрема й України загалом.

Серед заходів, що передбачені,—

конкурси студентських проектів з енергоефективності;
консультації підприємствам щодо впровадження стандарту ISO 50001 Система енергетичного менеджменту etc.

У форумі брали участь фахівці, зацікавлені у енергозбереженні на своїх підприємствах.

Зазначалося, що Україна нині втрачає понад 12% енергії. Країни Європи — до 6%. Німецька компанія GIZ пропонує гранти на п'ять мільйонів євро для навчання менеджерів державних та приватних установ.

«Ми вже не один десяток років науковці університету досліджують проблематику енергоефективності. Кооперація науки та бізнесу подарує нам нові можливості для розвитку та впровадження нових технологій у виробництво. Якщо ми до цього працювали автономно та самі для себе шукали напрямки для досліджень, то відтепер у нас будуть замовлення від бізнесу, якому необхідні ті чи інші технології та фахівці. Це буде навчання людей за конкретні гроші для роботи вже зараз», — акцентував ректор ВНТУ Володимир Грабко.

«Молодці. Така співпраця дозволить математичний приклад 1+1+1=10 зробити правильним за рахунок синергії, підтримки та спільних дій», — зазначив, коментуючи подію у Фейсбуці вінничанин Микола Понятовський.

Найбільше читають

 left direction
 right direction