17February2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ПИСАНКОВИЙ ДИВОСВІТ ОЧИМА ДІТЕЙ

  • PDF

До Дня захисту дітей культурно-мистецький і просвітницький Центр ВНТУ презентує «Писанковий дивосвіт» — 242-гу виставку творчих робіт учнів художнього відділення Вінницької дитячої музичної уколи №2.

 «Дитина помічає те, на що дорослий може навіть не звернути уваги»

Щорічно в Україні і у всьому світі відзначають Міжнародній день захисту дітей. Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку 20 ст. 26 листопада 1924 р. П’ятою Асамблеєю Ліги Націй в Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини, яка складалась із п’яти основних положень, зокрема проти дитячої праці і рабства, торгівлі дітьми і покращення їх благоустрою. 1 червня 1925 р. в Женеві відбулась перша міжнародна конференція.

1 червня 1950 р. пройшов перший День захисту дітей. Через 10 років, в листопаді 1959 р. , Організація об’єднаних націй прийняла Декларацію прав дитини, де були сформовані 10 принципів, ціль – забезпечити їм щасливе дитинство. Рівно через 30 років, 20 листопада 1989 р., Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла конвенцію ООН про права дитини.

День захисту дітей в Україні є національним святом (Указ президента №568/98 від 30 травня 1998 р.) В цей день в багатьох містах світу проводять різноманітні розважальні ігрові і культурні заходи, присвячені дітям, і звичайно з їх участю.

До цього особливого свята приєднався і наш культурно-мистецький і просвітницький Центр, презентуючи 242 виставку творчих робіт учнів художнього відділення Вінницької дитячої музичної уколи №2 «Писанковий дивосвіт».

Ми звикли до думки, що українськими оберегами є вишиті сорочки, хустки, рушники,.. Але у наших предків і яйце зажди вважалось якимось дивом природи, це був символ народження життя, символ весни, пробудження. Тільки українці зберегли унікальну традицію розпису яєць з дохристиянських часів до наших днів. Їх виготовляли не для того щоб їх споживати, а саме, як оберіг! Сам розпис - це своєрідний обряд, спрямований на покращення життя, віру у перемогу світла над темрявою, добра над злом, життя над смертю. «Писанковий» оберіг дає нам добру нагоду наповнити наші серця людяністю, любов’ю, добротою, милосердям, пробуджує усі людські надії й сподівання на щасливу долю.

На виставці представлені пасхальні композиції, розписані дітками мініатюрним орнаментом. Творчі роботи, виконані у різноманітній техніці: гуашшю, аквареллю, кольоровими олівцями. В своїх роботах діти прагнули створити оригінальні і неповторні композиції, в основі яких, лежать оберегові символи наших предків.

Досвідчені та талановиті викладачі відділення: О.А.Кульчицька, О.О. Верхова-Єднак, В.О. Литвак, М.О. Юрченко навчають не тільки академічних правил рисунку, живопису та композиції, а перш за все любити культурну спадщину рідної землі. За допомогою простих візерунків, учні вчаться декодувати символи і знаки, розуміти мову народного мистецтва.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду учнівських робіт та отримання гарних вражень від спілкування з дитячим мистецтвом.

Світлана ВОЛОВОДЮК,
заступник директора КМПЦ ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction