17February2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

РОЗУМНА ТЕПЛИЦЯ GREEN SOFT, РОЗРОБЛЕНА СТУДЕНТАМИ КАФЕДРИ КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК, ЗАЦІКАВИЛА СПОНСОРІВ

  • PDF

Команда четвертокурсників кафедри комп’ютерних наук — Дмитро Пантелюк, Вадим Плахотнюк, Олеся Андреєва зі своїм едвайзером — кандидатом технічних наук, старшим викладачем кафедри КН Сергієм Барабаном виконала її на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266.

Інформаційний портал «Вінниця  Ok»

На IX міжнародних студентських змаганнях Microelectronic Engineering Systems – Sergiu Radauţan - 2019 команда студентів кафедри комп’ютерних наук під керівництвом кандидата технічних наук, старшого викладача кафедри КН Сергія Барабана представила свою розумну теплицю Green Soft.

Проходив конкурс у столиці Молдови — Кишиневі 23-26 травня.

Присвячений конкурс пам’яті знаного молдавського фізика і державного діяча Сергія Радауцану, першого ректора Кишинівського політехнічного інституту, в котрому і проходили змагання і який тепер називається Технічним університетом Молдови.

За перемогу змагались 48 команд з 4-х країн — України, Білорусі, Молдови і Румунії.

Нашу державу представляли команди з ВНТУ, НТУУ «КПІ» і НТУ «ХПІ».

Змагання відбувались у двох категоріях — біомедичні прилади та мікроелектронні прилади.

Команда четвертокурсників кафедри комп’ютерних наук — Дмитро Пантелюк, Вадим Плахотнюк, Олеся Андреєва (група 1КН-15б) зі своїм едвайзером — кандидатом технічних наук, старшим викладачем кафедри КН Сергієм Барабаном виступали в категорії мікроелектронні прилади.

«Наша розробка була виконана на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266. Наша Green Soft — це автоматизована теплиця для вирощування овочів і фруктів. Нею можна керувати з мобільного пристрою та через Інтернет. Допомагала нам у реалізації цього проекту уся кафедра комп’ютерних наук і зокрема багато консультував завідувач кафедри — доктор технічних наук, професор Андрій Яровий. Напрям інтернет речей нині активно розвивається на кафедрі комп’ютерних наук, як, до речі, і робототехніка. Особливо багато в цьому напрямку працюють професор Андрій Яровий, кандидати технічних наук, доценти Ігор Арсенюк, Володимир Озеранський, Руслан Балзецький. Ми вперше брали участь у цих змаганнях. Але виступили не гірше їхніх завсідників — команди КПІ, яка вже четвертий рік поспіль тут виступає», — розповідає Сергій Барабан.

IXміжнародні студентські змагання Microelectronic Engineering Systems – Sergiu Radauţan – 2019 зорганізовував факультет комп’ютерів, інформатики та мікроелектроніки Технічного університету Молдови.

Потурбувались про цікаву культурну програму. Учасники відвідали природно-культурний заповідник Старий Орхеї, який за свої неймовірні пейзажі, велику кількість стародавніх руїн і артефактів різних епох, вважається головною туристичною пам'яткою Молдови. Також відвідали монастир Курки, чий філігранний храм Різдва Богородиці побудував сам Растреллі.

«Головне — ми отримали особливу відзнаку від спонсора змагань. А представник іншої молдавської фірми теж зацікавився нашою розробкою, зауваживши, що має партнерів в Україні, і готовий налагодити співпрацю з нашими студентами.

Після конкурсу ці студенти виходять на захист бакалаврських. Їхні дипломні роботи також пов’язані з робототехнікою і напрямом інтернет речей.

Для студентів участь у цьому конкурсі дала чудовий досвід і потужний стимул до подальшого навчання, реалізації себе в ІТ-сфері», — підсумовує Сергій Барабан.

Варто зауважити, що необхідну фінансову підтримку для створення розробки команді допоміг знайти завідувач кафедри ІНВ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль.


 

Найбільше читають

 left direction
 right direction