19September2019

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

У ПАРИЖІ СТУДЕНТ ВНТУ МАКСИМ СТОЙКО НА ХХ КУБКУ ЄВРОПИ ЗДОБУВ 4 МІСЦЕ

  • PDF

Випередивши команди Німеччини і Франції, збірна України, в складі якої виступав Максим Стойко, на ХХ Кубку Європи з розв’язування логічних математичних задач здобула 4 місце.

Другокурсник факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедра захисту інформації, група 1БС-17б) Максим Стойко у складі збірної України представляв нашу країну на ХХ Кубку Європи з розв’язування логічних математичних задач, що проходив 17-27 травня у Парижі.

У фіналі Кубку Європи змагались 8 країн, які попередньо здобули право брати участь на кваліфікаціях. Це Україна, 2 команди з Франції і 2 команди з Тунісу, Швейцарія, Німеччина та Бельгія.

Збірна України складалася з 7 осіб: учень 1-3 класу, учень 4-5 класу, учень 6-7 класу, учень 8-9 класу, студент та викладач, а також капітан, який також входить у команду, але завдання не вирішує.

Змагання проводились в 3 етапи:

1 етап проходив як звичайна олімпіада, де кожен індивідуально вирішує 10 завдань протягом 1 години і результат кожного учасника додається.

За результатом 1 етапу наша збірна посіла абсолютне 2 місце.

2 етап був уже зовсім в іншому, командному, форматі, і проходив 45 хвилин. Спочатку запускали 2-х наймолодших учасників команди, і ті вирішували командно завдання, які їм були видані.

Через 20 хвилин після початку заходить наступний за віком учасник і йому видаються додатково завдання. Він може як вирішувати нові завдання, так і перевірити, що зробили його товариші по команді і допомогти, якщо не вирішили.

Далі кожні 5 хвилин заходять по черзі наступні учасники, а викладач встигає зайти лише на останні 10 хвилин.

Збірна України показала відмінний результат і зайняла знову абсолютне 2 місце за результатами 2 етапу.

3 етап — логічна гра. Збірна розбивалася на 3 команди по 2 особи: учні 1-3 та 4-5 класу, учні 6-7 та 8-9 класу і студент з викладачем.

Після пояснення умов гри дається пару хвилин на роздуми і після цього команди грали проти команд інших країн відповідно до віку учасників.

Таким чином, кожна пара учасників повинна була зіграти по 7 ігор.

Найкраще нашу країну представили в цьому етапі найстарші учасники, зігравши зі статистикою в 4 перемоги і 3 поразки.

Наймолодші змогли здолати 3 команди і поступилися у 4-х партіях, а учням 6-7 та 8-9 класу не пощастило, і вони змогли винести лише 2 перемоги з 7.

Таким чином, команда за результатами 3 етапу мала статистику з 21 ігор у 9 перемог і 12 поразок, зайнявши 4 місце за рейтингом.

Після підсумовування всіх набраних балів за 3 етапи, рейтинг командрозташувався в такий спосіб:

1 місце - Франція (близько 250 балів)

2 місце - Швейцарія (близько 250 балів)

3 місце - Бельгія (210 балів)

4 місце - Україна (197 балів)

5 місце - Німеччина (194 бали)

6 місце - Франція

7 місце - Туніс

8 місце - Туніс

Таким чином, наша збірна посіла 4 місце на ХХ Кубку Європи з розв'язування логічних математичних задач.

Крім самого Кубка, Україна брала участь в 3 індивідуальних змаганнях (математичні ігри Hex, Mathador і Magick 34).

Наш студент Максим Стойкобрав участь в 2 змаганнях - Hex (4 місце серед 10 учасників) і Mathador (8 місце серед 25 учасників).

Крім змагань, команда мала можливість погуляти містом і відвідати головні визначні пам'ятки, відомі на весь світ — Ейфелева вежа, Лувр, Нотр-Дам-де-Парі, Тріумфальна арка, Єлисейські Поля, базиліка Сакре-Кер, Мулен Руж, а також тематичний парк атракціонів Астерікс.

Максим Стойко, студент групи 1БС-17б факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, ділиться враженнями:

«Я брав участь у Міжнародному чемпіонаті з вирішення логічних математичних задач з 6 класу, але щороку мені трохи не вистачало, щоб зайняти призове місце на Всеукраїнському фіналі, а в цьому році нарешті зміг досягти абсолютного 1 місцяі отримав золоту медаль на Всеукраїнському етапі змагань. Приємно усвідомлювати, що багаторічні старання нарешті дали свої плоди.

Велика честь представляти свою країну на міжнародному рівні, адже це велика відповідальність, хотілося виступити гідно, і, вважаю, що у нашої команди це вийшло.

Часом навіть не віриться, що збулася мрія, адже вдалося відвідати Париж, зануритися в атмосферу цього прекрасного міста і побачити його найвизначніші пам’ятки. І, звичайно ж, піднятися на вершечок Ейфелевої вежі.

Сподіваюся, у мене ще буде можливість побувати у Парижі, а також знову взяти участь у цьому святі математиків і привезти звідти медалі».

Найбільше читають

 left direction
 right direction