18February2020

ПРО 2D ДЛЯ МАГІСТРАНТІВ АНАСТАСІЯ МАНДЕБУРА: «ОДНЕ СЛОВО — КЛАСНО!»

  • PDF

Магістрантки ВНТУ Анастасія Мандебура, інститут екологічної безпеки та моніторингу довкілля, та Ірина Пилипенко, факультет менеджменту та інформаційної безпеки, успішно завершили перший рік навчання за пілотним проектом 2D у University of Occupational Safety Management in Katowice, Польща.

Пілотний проект 2D діє на зразок програми «Подвійний диплом» — студенти навчаються у двох університетах водночас, паралельно.

І потому отримують дипломи про закінчення двох вишів — польського, WSZOP — Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, й українського, ВНТУ — Вінницького національного технічного університету.

У Вищій школі управління охороною праці в Катовіце навчались дівчата польською. Хоча за бажанням можна і англійською.

Якщо володіння польською в українського студента недостатнє, можна стартувати з курсу вивчення мови.

Врешті, так Настя і зробила.

«У проекті 2D в WSZOP цьогоріч брали участь дві групи українських студентів. Навчались за двома напрямами — управління проектами і стратегія управління.

Групи по 15 осіб. Найбільше було студентів з одеських університетів, а також з Харкова, Запоріжжя, Києва. З Вінниці ми були лише вдвох з Ірою Пилипенко».

І навчались обидві студентки за напрямом управління проектами.

«Дуже концентроване й інтенсивне було навчання. Але водночас дуже збалансоване. Правильно і логічно, легко для сприйняття спланована подача інформації. Вміло перемежовувалась теорія і практика. Заняття проводили здебільшого ті викладачі, котрі є практиками — окрім викладання працюють на фірмах. Дуже доступно подавали складнющу інформацію. Тому було дуже цікаво. Викладачі насправді — просто супер, кайф!

Викладачі робили усе , аби ми відчували себе комфортно. Намагались, аби ми не відчували дистанції ні вікової, ні національної, ні професійної. На лекціях приємне неформальне спілкування. Одне слово — класно!»

Дивувало, що повсюди — в аудиторіях, бібліотеці, коридорах комп’ютери у вільному доступі. От треба тобі щось терміново зробити — мінімальний шлях від твого бажання попрацювати до його здійснення.

Настя продовжує:

«Ми брали участь у ярмарку кар’єри. Справді дуже корисно і масштабно. Українські студенти, що навчались за цією магістерською програмою у WSZOP уже другий рік, тобто уже її завершували, успішно і без проблем знаходили на цьому ярмарку кар’єри роботу своєї мрії. І це без перебільшення!. Два дипломи — український і WSZOP, грамотне резюме, прагнення працювати і розвиватись — це характеристика тих, кого шукали роботодавці».

Турбувався WSZOP про дозвілля українських студентів. Аби продуктивно й інтенсивно працювати, слід так само відпочивати, уміти розслаблятися.

«Зорганізовували для нас різноманітні екскурсії. Дуже сподобалась ознайомча екскурсія в Катовіце. Місто за розміром як Вінниця, а цікавинок для туристів безліч. Вразив тамтешній інтерактивний музей. А ще в нас була поїздка до Кракова.

Екскурсія в Кракові

У Катовіцах якраз під час нашого перебування там відкрилось консульство України. Українців у Катовіце справді дуже багато.

З консулом Ярославом Вечореком

Ми дуже задоволені своїм першим роком навчання. Дуже багато дізналися, тепер почуваємось як фахівці — значно впевненіше і перспективніше», — резюмує Настя.

Найбільше читають

 left direction
 right direction