29February2020

Студентка Алла Штокал на симпозіумі BEST в Афінах

  • PDF

Алла Штокал, студентка 4-го курсу кафедри програмного забезпечення (факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії, група1ПІ-15б), у липні побувала на симпозіумі BEST у Греції.

Алла – відмінниця навчання, багаторазова переможниця міжнародних і всеукраїнських конкурсів з комп’ютерної графіки, стипендіатка Верховної Ради України, стипендіатка програми Завтра.UA, активістка міжнародної організації BEST.

Алла Штокал ділиться своїми враженнями від поїздки:

«Я вже не раз(а вчетверте!) брала участь у курсах від BESTі, за правилами програми, вже більше не могла стати учасником курсівзнову. Але, на щастя, цього літа я відкрила для себе новий формат заходів від BEST – це BESTSymposiaonEducation. Тому, коли я їхала, то не знала, чого очікувати від симпозіуму, але те, що захід організовує осередок BESTу, мене тішило. Хоч з самого першого дня мені не вдалося потрапити на захід, оскільки мій рейс відмінили з технічних причин і довелося летіти на три дні пізніше, це не завадило мені взяти максимум від поїздки.

Сам симпозіум дещо відрізняється від курсів. На курсах здебільшого переважають лекції, практичні заняття і відвідини офісів компаній – тобто курси присвячені вивченню нового теоретичного матеріалу і закінчуються складанням іспиту. Симпозіум же побудований на дискусіях, семінарах, роботі в групах та безпосередньою взаємодією між представниками університетів і студентами з різних країн Європи.

Симпозіум відбувся у самому серці Греції – в Афінах! Протягом цих днів ми обговорювали тему різноманіття в STEM (Science, Technology, EngineeringandMathematics) та наприкінці створили міні-збірник, що відображає ключові думки наших обговорень – переваги і недоліки різноманіття у STEM-університетах і міжнародних компаніях, важливість міжнародних програм обміну для студентів та проблеми, з якими зіштовхуються компанії, які мають інтернаціональну команду, та шляхи подолання цих проблем. Цікаво було послухати думки студентів саме із західноєвропейських університетів.

Побувала я також у кампусі Технічного університету в Афінах, де була вражена його масштабами та інфраструктурою. Зовні корпуси виглядають дуже дивно, як для університету, – всюди на стінах кольорові графіті, територія виглядає «закинутою» (можливо ще й тому, що там майже не було студентів, бо у греків канікули), проте всередині доволі модерністичний ремонт та просторі конференц-зали. Саме там ми і проводили більшість нашого часу.

Впродовж цих днів вистачало і цікавих пригод, і розваг, і навіть трохи екстриму.

В один із днів у Афінах відбувся потужний землетрус (що повторився двічі в той день), який ми, звісно, відчули на собі. Довелося швидко евакуюватися з будівлі, але, на щастя, все минулось. Як потім ми дізналися, сила поштовхів була 5.2 бали. Греки кажуть, що вже звикли, оскільки таке трапляється кілька десятків разів на рік, а будівлі спеціально укріплені, тому хвилюватися не варто.

Також ми не могли не відвідати Акрополь – візитівку Афін – історичне місце, звідки відкривається незабутній вид на місто. А ще проводили час на пляжі і купалися у теплому морі. От заради тих краєвидів і блакитної води я б точно ще туди повернулась!

А ще я та кілька інших учасників залишилась після заходу на день довше, і дівчина, головний організатор, Іріда погодилася поселити нас у себе вдома. Саме тоді ми здружилися ще більше – і тепер я точно знаю, що завжди знайду дім у Афінах!

Люблю BEST за можливість поєднати подорожі і навчання, а ще – це друзі по всій Європі. До того ж такі поїздки коштують менше 11 євро (організатори безкоштовно забезпечують харчуванням та проживанням). Вважаю, що кожен повинен хоч раз спробувати взяти участь у заходах від BESTу. Не пошкодуєте!»

Найбільше читають

 left direction
 right direction