28September2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Розробки професорів ВНТУ Леоніда Поліщука і Олега Бісікала перемогли в конкурсі освітніх інноваційних проєктів

  • PDF

Напрацювання Леоніда Поліщука, завідувача кафедри галузевого машинобудування ВНТУ, та Олега Бісікала, декана факультету комп’ютерних систем і автоматики Вінницького національного технічного університету, здобули перше і третє місце.

Конкурс зорганізовують і фінансово забезпечують Вінницькі облдержадміністрація й облрада. Здійснюється він в рамках реалізації Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області.

Перше місце і сертифікат на отримання гранту у сумі 40 тисяч гривень виграла розробка кафедри галузевого машинобудування ВНТУ «Створення регіонального науково-методичного центру «Галузеве машинобудування»». Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Леонід Поліщук.

Метою та задачами проекту є підготовка студентів, аспірантів та фахівців підприємств машинобудівної галузі Вінницького регіону для роботи з сучасними інноваційними CAD, CAM, CAE технологіями і використанням їх для раціоналізації процесу проектування під час виконання виробничих та науково-дослідних робіт фахівцями із широким залученням студентів і аспірантів.

Освітня мета виконання розробки полягає у сприянні транс-національної інтеграції освіти, науки та промислового виробництва; заохочення до участі в науково-технічній діяльності молоді; збільшення експортного потенціалу держави високотехнологічною продукцією.

Планується створити регіональний науково-методичний центр «Галузеве машинобудування» на базі кафедри галузевого машинобудування Вінницького національного технічного університету, який буде здійснювати навчання студентів та перепідготовку фахівців машинобудівних підприємств.

Робота центру буде побудована на основі аналізу стану інженерної діяльності підприємств Вінницького регіону, що дозволить забезпечити потреби у кваліфікованих фахівцях.

За результатами навчання слухачі курсу освоять 3D проектування виробів будь-якого ступеня складності з урахуванням специфіки виготовлення, створення конструкторської документації відповідно до ЄСКД, створення фотореалістичних візуалізацій, розрахунок виробів на міцність, стійкість, частотний аналіз динамічного стану створених моделей, освоять основи технології для 3D друку пластиком, розробку керуючих програм для верстатів з ЧПК та іншого автоматизованого обладнання.

Третє місце і сертифікат на отримання гранту двадцять тисяч гривень здобув проект «Освітній хаб Вінницької області». Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Олег Бісікало, декан факультету комп’ютерних систем і автоматики ВНТУ. Проект присвячений створенню нового електронного інформаційного середовища (порталу), яке має забезпечувати відображення значимої інформації щодо діяльності вчителя з можливістю динамічного її оновлення та здійснення моніторингу результатів діяльності на рівні освітянського закладу, відділів та департаментів освіти у Вінницькій області. Розроблений продукт буде запроваджений як веб-середовище, побудоване на основі двох підсистем – системи публічної інформації щодо діяльності вчителя та системи внутрішньої інформації освітнього закладу та освітянської спільноти Вінницької області.

Це уже друга розробка, керівником якої є професор Бісікало, виграє сертифікат обласного конкурсу освітніх інноваційних проектів.

Раніш успіху було досягнуто у 2017-му році, тоді проект заклав основи вже знаної у місті та області стартап-школи «SikorskyChallengeVinnytsia».

Найбільше читають

 left direction
 right direction