28September2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Студенти ВНТУ на європейських інженерних змаганнях в Турині, Італія

  • PDF

«Ми у мами – інженери» — студентська команда Вінницького національного технічного університету влітку як фіналіст національних змагань взяла участь у європейських інженерних змаганнях ЕBEС в Італії.

Склад команди «Ми у мами – інженери»: Владислав Мартишев (факультет ІТКІ, гр.2КН-15б), Роман Мартишев (факультет МТ), Георгій Кириленко (ФІТКІ, гр.1КН-15б) та Роман Лановий (ФІТКІ, гр.1КІ-15б).

Європейські інженерні змагання (ЕВЕС) – це щорічний інженерний турнір, який проводить міжнародна студентська організація Європи Board of European Students of Technology (ВЕSТ). ЕВЕС проходить у 32-х країнах Європи і дає студентам можливість випробувати себе у розв’язанні теоретичних та практичних завдань. До змагань запрошуються студенти всіх інженерних спеціальностей, оскільки завдання часто носять міждисциплінарний характер.

Команді «Ми у мами – інженери» вдалося два роки поспіль (у 2018 та у 2019 роках) виборювати перемогу для ВНТУ на націо­нальному рівні:

у 2018 році хлопці на національному етапі у Львові вибороли 1 місце, а цьогоріч фінал національних змагань проходив у ВНТУ, де наша команда знову стала переможцем, посівши 1 місце.

Торік не знайшлося спонсорів, які б профінансували проведення міжнародного етапу, а цього року переможців із 14-ти країн Європи люб’язно запросила до себе Італія.

Команді потрібно було лише оплатити переліт, а проживання, харчування і транспортні витрати по місту взяли на себе організатори. Фінал змагань проходив у Турині з 24 липня по 1 серпня.

Хлопців вразила в Італії неймовірна спека (+40°С вдень і +30°С вночі). А також приємно здивували умови проживання в гуртожитку, який більше скидався на готель: клімат-контроль у кімнаті, жалюзі на дистанційному керуванні, надсучасні холодильники і плити на кухні.

Умови в навчальних корпусах теж вражають: ліфти, кондиціонери, електронні інформаційні табло, внутрішній дворик із газонною травичкою, де студенти відпочивають на перервах між заняттями.

А ще – дослідницьке бюро General Motors на базі Politecnico Di Torino (Політехнічного університету в Турині) та можливість для студентів самостійно розробляти і запускати супутники в космос.

Студентська їдальня – це взагалі окрема тема. Хлопці спочатку подумали, що помилилися адресою і потрапили до ресторану. Страви на будь-який смак: паста, рис, піца, морепродукти, різні види м'яса, овочі, фрукти, десерти, навіть безкоштовна газована вода. І порції, які здолати майже нереально…

Гуртожитки і студентські кафешки – приватні, навчальний заклад співпрацює з бізнесом, тому і послуги надаються на високому рівні.

Пощастило нашим студентам побувати і на відомому гірськолижному курорті Бардонеккія, що розташований на кордоні з Францією та вважається одним із найзахопливіших місць в італійських Альпах (у 2006 році він приймав Зимові Олімпійські ігри).

 

Роман і Владислав Мартишеві

У вихідні дні посеред гір на відкритій сцені під супровід симфонічного оркестру лунають найвідоміші твори італійської опери. Природа і мистецтво!.. Це не може не захоплювати, не надихати на творчість!

Спілкувалися учасники змагань англійською мовою, тож для наших студентів це була гарна нагода її «підтягнути». У європейців із цим жодних проблем не виникає – вони, зазвичай, вільно володіють кількома мовами.

Завдання на змаганнях були від компанії Skoda Auto. Самі завдання були цікавими, але важкими. Потрібно було з обмеженої кількості матеріалів створити прототип пристрою, який зміг би загасити пожежу в приміщенні автомобільного заводу. Пристрій мав бути якомога меншим та маневренішим, щоб могти подолати різні перешкоди.

Команда «Ми у мами – інженери» – у першому ряду

Наші студенти показали цікавий проект і отримали схвальні відгуки від журі. А ще отримали гарний досвід, знайшли нових друзів у Європі і зрозуміли, що мрії здійснюються, варто лише вірити у власні сили і можливості.

Найбільше читають

 left direction
 right direction