30September2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

VІІ Всеукраїнський з’їзд екологів з міжнародною участю відбувся у ВНТУ

  • PDF

У роботі з’їзду взяли участь понад 300 учасників з усіх регіонів України, а також іноземні гості з Швейцарії, Ірану, Німеччини, Італії, Іраку, Індії, Польщі.

Вони представили понад 200 доповідей у вигляді тез, які опубліковані у електронному збірнику з відповідним індексом ISBN і є у вільному доступі.

З 25 по 27 вересня у Вінницькому національному університеті за підтримки Вінницької міської ради було проведено VІІ Всеукраїнський з’їзд екологів з міжнародною участю.

«Ми свідки того, як буквально у нас на очах відбувається за досить короткий в історичному аспекті час суттєве погіршення екологічного стану навколишнього середовища; явні кліматичні відхилення від звичних нам норм. Наприклад, такої засухи з червня по вересень 2019 року ніколи на нашій пам’яті не було. Наслідки ми знаємо і усвідомлюємо. При цьому збільшується концентрація парникових газів у атмосфері, виснажується озоновий шар планети Земля, скорочується її біологічне різноманіття, катастрофічно зменшується площа лісів, активізуються процеси евтрофікації і опустелювання, загострюється проблема якісної питної води, малі річки висихають, великі річки і озера буквально перетворюються в кисіль фіто та зоопланктону, а також велетенської кількості забруднень антропогенного та техногенного характеру, — зауважив у своєму слові до учасників екологічного форуму директор Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ, заслужений природоохоронець України, доктор технічних наук, професор Василь Петрук. — Тому людству загрожує загибель, якщо воно терміново не перегляне свого ставлення до її величності Природи».

У рамках з’їзду відбулися екскурсії учасників з’їзду на підприємство з випуску сонячних панелей групи компаній KNESS, мале приватне підприємство «Руслана» з переробки вторинної сировини, а також у Національний музей-садибу Миколи Пирогова.

фото на сайті http://ineek.vntu.edu.ua/
та у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/eco.com.ua/

Найбільше читають

 left direction
 right direction