29September2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Культурно-мистецький і просвітницький центр ВНТУ провів захід «Палаюча пам'ять»

  • PDF

Учора, 17 жовтня, у Культурно-мистецькому і просвітницькому центрі ВНТУ відбувся захід, присвячений вшануванню пам'яті воїнів, які загинули, захищаючи Україну.

Були присутні студенти енергетичного та машинобудівного факультетів. Бажаючих було набагато більше, ніж могла вмістити зала.

14 жовтня ми відзначали День Захисника України. Свято не з посмішкою на устах, а із сльозами на очах. Мій батько був кадровим військовим. Пішов на фронт одразу з випускного військового училища 23 червня 1941 року. Пройшов усі жахіття війни – біль, кров, шпиталь, втрати друзів, однополчан. Закінчив війну у травні 1945р у Берліні.

А чи уявляв мій батько, що внуки, правнуки, можливо, його російських однополчан ступлять на українську мирну землю і будуть діяти як окупанти, загарбники, і розв'яжуть брудну війну?

З квітня 2015 року (дані ООН) вже загинули у цій війні 13 тис. осіб, поранено близько 30 тис. А долі скалічені, хто і як порахує?!

Серед тих, хто взяв до рук зброю і встав на захист рідної землі є студенти, випускники, викладачі і нашого університету. А серед них і ті, що віддали найдорожче – своє життя, захищаючи Україну.

Студентки енергетичного факультету (гр.3Ее-18б) Рикова Анна і Матвійчук Аліна розповіли про героїчний шлях Володимира Мухи, Романа Мельничука, Юрія Бабка, Тараса Сича, В'ячеслава Семенова, Богдана Коломійця. Шість хлопців, четверо з них навіки залишились нареченими. Шість хлопців і шість журавликів в небі...

Також студенти переглянули документальний фільм Леоніда Філонова "Палаюча пам'ять" – про нашого земляка, Героя України, полковника, пілота І класу і командира підрозділу "Блакитна стежа" – Костянтина Могилка.

Герої не вмирають поки живе пам'ять про них!

Ми живемо, працюємо, вчимося під безпечним небом, пам'ятаймо це, і молімося за тих, хто зараз на фронті; хто кожну секунду, хвилину, годину бореться за своє життя – в шпиталях, санітарних наметах, а може і на полі бою; хто прийшов із фронту і не може адаптуватись у "мирному" світі.

Хай Присвята Богородиця покриває їх своїм Покровом у моменти небезпеки. Хай настане такий довгоочікуваний мир на українській землі!

Слава Україні! Героям Слава!

Світлана ВОЛОВОДЮК, заступник директора КМПЦ ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction