09December2019

Зустріч студентів університету із волонтеркою Юлією Вотчер

  • PDF

В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи – свято на честь початку Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року). Одними з ключових вимог цих революцій були європейська інтеграція як цивілізаційний вибір України і демократія.

У нашому університеті запланована низка заходів, які присвячені цьому Дню.

18 листопада відбулась зустріч студентів і викладачів (кандидати історичних наук, доценти Алла Пономаренко і Олена Зінько) з Юлією Вотчер – вінницькою волонтеркою, яка заснувала та очолила громадську організацію «Мольфар», здійснила 89 поїздок в зону АТО (OOC), допомагаючи українським військовим, а також їхнім родинам.

Волонтерська діяльність Юлії Луківни почалася з Майдану, коли побачила обсмалених, чорних хлопців, які потребували допомоги. Тоді вона полишила безтурботне життя та організувала пункт прийому одягу, ліків у стінах КМДА. Люди привозили теплі речи, ковдри, взуття, шапки, шкарпетки, які відправлялися на барикади. Потім організували шпиталь в «Українському домі».

Після Майдану навчалася у «Червоному хресті», а потому рушила у Донецьку область допомагати пораненим ліками, одягом, харчами. Особливо українським воїнам подобається домашній борщ, який готується з борщового концентрату. «Кухня Мольфара» щоденно створює 15-20 літрів продукту. Необхідно лише у воді трохи проварити порізану картоплю, а потім додати концентрат — і національна страва для захисника України готова! Для захисників також готують вареники, голубці, печуть пиріжки й сирні запіканки…Громадська організація «Мольфар» збирає по всьому світі гроші для допомоги технічним оснащенням тим, хто його потребує.

Юлія Вотчер розповіла студентам про «Око Мольфара».

Це система відеоспостереження для з’ясування ситуації із укриття на відстані 4-5 км, визначати гнізда снайперів. Камеру підвішують на що вдається, а зображення отримують на монітор. Російські снайпера виводять з ладу таке технічне оснащення, тому українські воїни постійно його потребують.

За свою волонтерську діяльність Юлія Луківна була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та медаллю «За жертовність і любов до України».

Волонтер Юлія Вотчер продемонструвала студентам відеофільм, який знімала під час своїх волонтерських поїздок.

Це відео про звичайних людей, які пояснювали, чому вони воюють за українську землю, як радіють від листів молоді з подяками за мирне небо в їхніх містах.

Юлія Вотчер попросила студентів написати листи українським воїнам, а також пораненим бійцям. Вона закликала любити рідну неньку Україну, гарно вчити історію України, вчитися на помилках попередніх поколінь, щоб не припускатися таких самих помилок сьогодні.

Студенти і викладачі активно брали участь у обговоренні, задавали питання, дискутували з волонтеркою, висловлювали свої думки про майбутнє Донбасу та України. По завершенні пані Юля запросила студентів відвідати центр допомоги учасникам АТО (OOC) та їх сім’ям, що знаходиться на вул. Єрусалимка, 8.

Світлана ДЕНИСЮК,
в.о. проректора з науково-педагогічної роботипо організації виховного процесу

Найбільше читають

 left direction
 right direction