29September2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

До Європи – за знаннями та враженнями!

  • PDF

Шестеро науково-педагогічних працівників Вінницького національного технічного університету – професори Наталя Кондратенко, Олександр Осадчук, доценти Людмила Радомська, Олександр Манжілевський, Анна Вітюк та науковий співробітник Ярослав Осадчук – успішно завершили стажування в Люблінському технологічному університеті «Politechnika Lubelska».

Невипадково місцем стажування став саме Люблінський технологічний університет.

Люблінська політехніка є головним освітнім та консалтинговим центром міста Люблін – столиці Люблінського воєводства. Сьогодні в Люблінській політехніці працюють понад 1100 співробітників, з яких понад 560 ‒ це академічні викладачі. На 6-ти факультетах – механіки, будівництва і архітектури, інженерії навколишнього середовища, управління, основ техніки, а також на факультеті електротехніки та інформатики – навчається понад 9 000 студентів. З-поміж іноземців найбільшу частку становлять українські студенти – польською мовою навчаються понад 700 студентів з України. 

Треба сказати, що значне враження справив високий рівень університету (як і інших вишів Любліна), від зовнішнього вигляду до сучасного матеріально-технічного їхнього забезпечення. Цьому значною мірою сприяє фінансування Європейського Союзу й грантова система. Суперсучасний технологічний парк Люблінської політехніки репрезентує результат такої співпраці. Крім того, студенти університету мають змогу виконувати заплановані й замовлені наукові дослідження, ставити експерименти на сучасному лабораторному обладнанні, що сприяє покращенню зокрема й фінансового забезпечення.

Приміром, Східний центр інновацій в архітектурі створює наукову базу для проведення досліджень і володіє сучасними лабораторіями комп’ютерних технологій, що використовують в архітектурі, кадастрі та містобудуванні. Центральна лабораторія впроваджень надає доступ до спеціялізованого обладнання для проведення сертифікаційних і вимірювальних робіт.

Викладачів нашого університету радо зустріли представники Люблінської політехніки, ознайомили зі здобутками, напрямками наукової діяльності університету.

Координатори стажування, серед яких, зокрема, директор Інституту електроніки та інформаційних технологій, почесний професор ВНТУ Вальдемар Вуйцик і професор цього ж інституту Павел Комада, організували спеціальні лекції, семінари, індивідуальні заняття з декількох напрямків: наноелектроніка, лазерна та оптико-електронна техніка, інформаційні технології, галузеве машинобудування, педагогіка.

Безперечно, таке стажування уможливило планування майбутньої співпраці, консультування, надихнуло на нові наукові й методичні ідеї. Дуже пізнавальним і результативним було спілкування із членом-кореспондентом НАН України, завідувачем кафедри теоретичної кібернетики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, доктором фізико-математичних наук, професором Юрієм Краком. Професор надав цінні консультації про перспективні вектори досліджень на межі двох наук – лінгвістики й кібернетики.

Звичайно, ми скористалися можливістю, щоби поміж роботою ознайомитися ще й з містом Люблін.

Треба зауважити, що направду, Люблін – дуже давнє місто. Ще в VI столітті на схилах пагорбу Чвартек (земля сучасного люблінського старого міста) почали осідати поселенці, а вже X – XI ст. поселення Чвартек перетворилося на важливий торговельний центр. Найдавніший історичний документ, де є згадка про Люблін, датований 1198 роком. Сьогодні ж це найбільше місто Східної Польщі, великий промисловий, культурний, туристичний і науковий осередок.

Родзинкою Любліна, безперечно, є його історичний центр – Старе місто з його затишними автентичними вуличками, будинки яких зберігають свій історичний вигляд і дарують туристам можливість насолодитися атмосферою давнини. Величний Люблінський замок, Краківська й Гродська брами, численні костели, що є архітектурними пам’ятками, давня краса ренесансних кам'яниць – усе це захоплює й надихає...

 

Хочу висловити щирі слова вдячності проректорові з наукової роботи, професору Сергію Павлову, який з української сторони організовував стажування та доклав чимало зусиль для організації перебування викладачів в університеті такого рівня.

Людмила РАДОМСЬКА, доцент кафедри мовознавства ВНТУ

Найбільше читають

 left direction
 right direction