27October2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Семінар «Маршрутна карта для ОСББ з якісної підготовки заявки до участі у Програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності»

  • PDF

Особливість цього семінару, що відбувся у ВНТУ 03 лютого за сприяння GIZ та IFC, — він залучив і слухачів-енергоаудиторів, і голів ОСББ Вінниці, які найбільше наблизились до участі в програмі Фонду «Енергодім».

У ВНТУ чи не найпершому ВОЗ України підготовлено енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності за програмою та матеріалами, підготовленими за сприяння представництва GIZ в Україні.

У січні 2020 року у ВНТУ стартувала підготовка енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності.

Цьому передувала серія тренувальних занять для викладачів інструкторів ВОЗ.

Торік у жовтні в Одесі підвищення професійно-практичної обізнаності на таких навчально-тренувальних заходах отримали доценти ВНТУ Олексій Бабенко та Дмитро Степанов.

А в листопаді в Харкові на такому ж заході підвищував свою майстерність доцент Валерій Андрухов.

Заняття відбувались за повного забезпечення GIZ.

Тренінгові заняття проводились за розробленою методикою кращих вітчизняних фахівців енергоаудиторів в співдружності з закордонними енергоаудиторами.

Також ними був розроблений контент тренінгів, який було люб’язно передано представникам ВОЗ, які підвищували інженерно-педагогічну майстерність на тренінгах.

Загалом курс навчання розрахований на три тижні інтенсивної роботи.

На першому тижні слухачі отримують інтенсивну теоретично-практичну підготовку. Після чого впродовж наступного тижня виконують домашнє завдання для опанування та закріплення практичних навичок в оволодінні методикою розрахунків необхідних параметрів енергоефективності всіх складових інженерних систем будівлі.

І протягом наступного тижня слухачі отримують практично-тренувальну практику на реальній будівлі.

Для обміну досвідом в цій компоненті тренувальних навчань за сприяння GIZ був залучений Вадим Литвин, керівник навчального центру асоціації енергоуадиторів України.

Оскільки за цієї програми підготовки енергоаудиторів розуміється, що майбутні енергоаудитори будуть працювати над реалізацією програм Фонду енергоефективності, то в програмі обов’язковим є блок інформації, який покликаний ознайомити зі специфікою роботи з Фондом, набуття комунікаційних навичок роботи з ОСББ, то на завершальному етапі навчання енергоаудиторів було організовано та проведено навчальний семінар, який отримав назву "Маршрутна карта для ОСББ з якісної підготовки заявки до участі у Програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності", який було проведено у ВНТУ 03 лютого за сприяння GIZ та IFC.

Особливістю цього семінару у ВНТУ було те, що він був проведений одночасно і для слухачів-енергоаудиторів, і для голів ОСББ Вінниці, які найбільше наблизились до участі в програмі Фонду «Енергодім».

На семінарі були присутні: від GIZ Артур Денисенко - координатор проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програм екологічних реформ (S2I) в Україні»; від IFC: регіональний консультант у Вінницькій області Програми підтримки Фонду енергоефективності України Олексій Плиненко; регіональний консультант у Харківській області Програми підтримки Фонду енергоефективності України Олег Масленніков та Регіональний консультант у Волинській області Програми підтримки Фонду енергоефективності України Петро Лавринюк.

На заході були присутні представники відповідних департаментів муніципалітету Вінниці.

З вітальним словом перед учасниками семінару виступив ректор нашого ВОЗ, професор Володимир Грабко, який наголосив на актуальності питання енергозбереження в державі та й в регіоні і підкреслив, що ВНТУ може і зобов’язаний стати осередком не лише впровадження актуальних новацій, а й генератором нових ідей, підходів задля успішного розвитку регіону та й держави. На завершення ректор побажав учасникам семінару плідної праці.

До привітань та побажань плідної роботи учасникам семінару долучився і декан факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання, професор Георгій Ратушняк.

Надалі учасники семінару плідно працювали за спланованим графіком.

Кожний з модераторів семінару доніс до учасників свій запланований контент.

Учасники заходу активно і з зацікавленістю сприймали інформацію, обговорювали почуте, задавали уточнюючі запитання.

Перед завершенням заходу Голова атестаційної комісії ВНТУ Валерій Андрухов та координатор проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програм екологічних реформ (S2I) в Україні» Артур Денисенко вручили кваліфікаційні атестати енергоаудиторам, які пройшли відповідну підготовку та успішно склали іспити.

Голови ОСББ, які взяли активну участь в навчально-тренувальному заході, отримали сертифікати про навчання, які їм вручили: регіональний консультант IFC у Вінницькій області Програми підтримки Фонду енергоефективності України Олексій Плиненко та Голова атестаційної комісії ВНТУ Валерій Андрухов.

Після чого ще довго тривало жваве обговорення контенту семінару між учасниками, обмін контактами для подальшої можливої співпраці.

На завершення склалась така думка, що захід не лише сприяв підвищенню обізнаності, а й познайомив між собою потенційних учасників реалізації програми Фонду «Енергодім.

Найбільше читають

 left direction
 right direction