24July2021

В Україні запустили цифровий студентський квиток. Серед розробників — доцент кафедри обчислювальної техніки ВНТУ і зовсім недавній випускник нашого вишу Олександр Кадук

  • PDF

Отож, студенти Вінницького національного технічного університету навчаються передовим технологіям безпосередньо у їх розробників!

Програмний додаток «Дія» урочисто презентували президент і прем’єр-міністр України. І вже мільйони українців повсякдень активно використовують «Дію».

Одним з основних розробників клієнтської частини «Дії» є кандидат технічних наук, доцент кафедри обчислювальної техніки ВНТУ Олександр Кадук.

Додаток розроблено на волонтерських засадах у потужній фірмі EPAM, зокрема – у її вінницькому підрозділі, де працює за сумісництвом Олександр Володимирович.

Відтепер «Дія» впроваджує студентський квиток, який є доступним для всіх, як запевняє Міністерство цифрової трансформації.

Тепер можна не турбуватися про те, що залишили студентський вдома, адже електронна версія має таку саму юридичну силу, що й пластикова. Зараз студенти вже можуть завантажити застосунок або просто оновити, якщо він вже є, та перевірити чи відображається е-студентський".

Завантажити безкоштовний мобільний застосунок "Дія" та отримати цифровий студентський квиток можна в App Store чи Google Play.

Мінцифри також перераховує, які додаткові функції за студентським у смартфоні можна буде отримати вже після карантину:

• отримати 50-відсоткову знижку на проїзд залізницею в плацкартних вагонах, а також здійснити посадку на поїзд;

• зареєструватися на рейс у межах країни;

• скористатися знижками в музеях та інших державних установах у сфері культури: це навіть можуть бути кінотеатри, розважальні центри та торговельні компанії;

• отримати знижку на проїзд у комунальному громадському міському чи приміському транспорті;

• у деяких навчальних закладах е-студентським можна буде скористатися як читальним квитком у бібліотеці».