19October2020

STEM освіта чекає на дівчат!

  • PDF

Учора абітурієнтки спілкувалися з успішними випускницями та викладачками університету на черговому онлайн Дні відкритих дверей ВНТУ.

STEM (S – science, T – technology, Е – engineering, М – mathematics). Це галузі, які бурхливо розвиваються як у світі,  так і в Україні. Вони потребують творчих працівників з аналітичним мисленням, новими підходами і способами прийняття рішень, відповідальних і цілеспрямованих. Саме такими є сучасні випускниці, які обирають майбутні професії, розглядають переваги і можливості кар’єрного росту, розглядають як поєднати реалізації жінки-дружини, матері з кар’єрою успішного фахівця.

ВНТУ – найкращий університет для жінок у нашому регіоні. Це засвідчують Сертифікат та Диплом, яким нагороджено виш після проходження сертифікації з гендерної рівності для технологічних компаній/університетів.

Це засвідчує і кар’єра його колишніх студенток.

«Нині кількість жінок в українських технологічних (STEM) компаніях становить близько 25%, а на рівні топ-менеджерів їх узагалі дуже мало. Крім того, прогнози щодо залучення дівчат з університетів у STEM-компанії невтішні: дівчат небагато серед студентів, а в професії їх залишається ще менше. Це при тому, що STEM галузі швидко розвиваються, є пріоритетними для розвитку економіки, є гарантованим працевлаштування і хороші доходи», — зауважила модератор онлайн зустрічі, доктор політичних наук, професор, член громадської спілки «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ», проректор  із науково-педагогічної роботи і соціальних комунікацій ВНТУ Світлана Денисюк.

Відома громадська діячка Дарія Таран отримала фах «електронні прилади і пристрої».

«На моєму курсі, а я закінчила ВНТУ 7 років тому, було лише 2 дівчини — я і Олена Дерев’янко. Влаштовувати собі повний вихід із зони комфорту, прагнути щодня наближатись до своєї цілі, призвичаїти себе не здаватися, не пасувати перед труднощами — це навчилась, будучи студенткою. У ВНТУ потужне студентське самоврядування. Я грала в КВН. Це дало навички комунікації, я позбулася страху публічних виступів. Загалом технічна освіта розвиває логіку і критичне мислення. І саме бекграунд технічного університету, технічної освіти допоміг мені окрім ВНТУ успішно закінчити ще три виші, зокрема, гуманітарні, досягти кар’єрної і життєвої самореалізації».

На цьому ж факультеті, де навчалась Дарія Таран, освіту здобувала Олена Жагловська, котра на міжнародному конкурсі краси “Mrs Globe 2019”, який проходив у Китаї в місті Шеньчжень, увійшла в Топ 30 найкрасивіших жінок планети! Нині Олена Миколаївна - заступник декана свого факультету ІРЕН, кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем.

Кандидат технічних наук, доцент Вікторія Войтко нині теж заступник декана того ж факультету, на якому колись навчалась, — інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

«Факультет ІТКІ проводить півфінал першості світу з спортивного програмування. На факультеті працює студія з web-дизайну. За кількістю перемог у міжнародних конкурсах з web-дизайну і комп’ютерної графіки ВНТУ увійшов у Книгу рекордів України. У мене є сестра, ми з нею двійнята, вона пішла за прикладом батька — стала енергетиком. Кандидат технічних наук, доцент Світлана Бевз. Ми обоє залишились викладати в університеті». 

Доктор економічних наук Ірина Єпіфанова нині працює на тій же кафедрі, яку закінчувала — фінансів та інноваційного менеджменту. Донька Ірини Юріївни нині першокурсниця ВНТУ, навчається на кафедрі комп’ютерних наук.

Олена Нікітенко провідний фахівець компанії LetyShops. Олена теж чудовий приклад вміння виходити за межі зони комфорту і досягати успіху. Вона кандидат технічних наук, працювала на кафедрі комп’ютерних систем управління. Три роки тому пішла в LetyShops.

«У моїй групі, де я вчилась, було лише 3 дівчини і 20 хлопців. А з мого досвіду викладача — дівчата більш відповідальні. Що я можу порадити? Не боятися! Якщо вам цікаві технічні науки — йдіть і навчайтесь!»

Кандидат технічних наук, доцент Юлія Малогулко в свою абітурієнтську пору мріяла про журналістику.

«Але послухала батьків і поступила на енергетичний факультет ВНТУ. Який потому навіть думала кинути. Але здавши успішно першу сесію, зрозуміла, що мені цікаво. Стала відмінницею, а закінчивши навчання, стала і заступником декана свого факультету. Дівчата можуть багато! Не бійтесь помилок — це головна порада. Помилки — це досвід!»

«А якщо маєте хист до творчості, сценічні здібності — у нашому технічному університеті вам допоможуть їх розвинути і вдосконалити. У нас багато мистецьких конкурсів, приміром, «Міс ВНТУ», «Студентська осінь», — каже кандидат технічних наук, доцент Інна Кириця, котра працює на факультеті машинобудування і транспорту.

Учасниці панельної дискусії в душевній атмосфері згадували приємні моменти із свого студентства, ділились рецептами успіху і позитивними емоціями з гостями.

Після основної частини Дня відкритих дверей, абітурієнти мали змогу поспілкуватись з представниками факультетів у режимі відеоконференцій.

Щочетвергові Дні відкритих дверей ВНТУ продовжуватимуться і надалі.

Усі лінки тут  https://vntu.edu.ua/uk/topic/dni-vidkritikh-dverey-onlayn-vstup-do-vntu-958.html