01November2020

Топ новини

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Завідувач кафедри програмного забезпечення ВНТУ, професор Олександр Романюк першим в Україні нагороджений орденом «For merits in science, culture and art»

  • PDF

Орден «За особисті заслуги в галузях освіти, культури та мистецтва», фундаторами якого є The Standing European Сommittee  on Culture, Science and Education of the Legislative Assembly of Euro Media Star Group (Іспанія),  International Academy of Science, Culture and Art (Франція), вручено завідувачеві кафедри програмного забезпечення, заслуженому діячеві науки і техніки України, доктору технічних наук, професорові Олександру Романюку.

Газета «МІСТО»

Це міжнародна нагорода, якою нагороджуються громадяни різних країн світу за високі особисті досягнення в різних галузях освіти, науки, культури та мистецтва, науково-дослідницької, соціально-культурної, освітньої та іншої суспільно корисної діяльності.

Такий орден вперше отримав учений з України.

 

Професор Романюк був науковим керівником понад 700 переможців міжнародних конкурсів з комп'ютерної графіки, зокрема у Греції, Канаді, Бельгії, Португалії, Андорі, Монако, Австрії, Болгарії, Франції, Німеччині, Казахстані, Росії, Швеції, Чехії, ОАЕ, Португалії, Словенії, Італії, Кіпрі. Ватикані, Іспанії, Англії, Греції, Данії etc.

Був науковим керівником студентки, яка посіла перше місце в світі на міжнародному конкурсі дизайнерів всесвітньовідомої фірми CorelDRAW, а також студентів, які вибороли 2 і 3 місце в світі на професійному конкурсі з тривимірної графіки компанії Autodesk (США).

Два роки тому професор Романюк зафіксував в Книзі рекордів України інтелектуальний рекорд — найбільшу кількість перемог на міжнародних конкурсах з комп’ютерної графіки.

Олександр Никифорович був керівником 10 студентських робіт, які визнані переможними на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, а двох робіт — на міжнародних конкурсах студентських наукових робіт у далекому зарубіжжі.

Професор Романюк нагороджений дипломом фонду «Євразія» за підготовку переможців міжнародних конкурсів, двічі дипломом Іternational france art competition the official international competitions in Europe (Франція) за заслуги в розвитку культури та мистецтва.

Визнавався переможцем трьох міжнародних науково–педагогічних конкурсів: за інновації в освіті.

Має відзнаку фірми AUTODESK (США) за розвиток освіти та підготовку кадрів, які володіють сучасними методиками й навичками застосування інноваційних програмних продуктів.

У 2015 р. увійшов до ТОП 50 провідних викладачів технологій AUTODESK.

Провів 40 міжнародних конкурсів з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, два міжнародні конкурси з тривимірної графіки «Перспектива», два міжнародні фотоконкурси «Світ очима молоді».

Двічі отримував гранти, які використано на інформатизацію ВНТУ

Олександр Романюк розробив і впровадив у серійне виробництво низку приладів.

Економічний ефект тільки від впровадження у серійне виробництво символьно-графічного дисплея Т3300 склав $6108618.

Вперше в Україні розробив велику інтегральну схему на основі БМК. Це лінійний інтерполятор , яку використано в ряді серійних графічних пристроїв. Автор графічних процесорів для дисплеїв МС7105, МС7106, МС7401, A23QU12X02, СМ 7238, монітору на основі екологічно чистої ЕПТ із прямонакальним катодом

Романюк О.Н. є автором понад 800 наукових праць, з них 14 монографій, 7 монографій надруковано за кордоном (Австрія, Польща, США, Німеччина), має 130 авторських свідоцтв СРСР, патентів України та авторських прав на комп’ютерні програми.

Найбільше читають

 left direction
 right direction