24July2021

Юрій Лобода, випускник факультету електроенергетики та електромеханіки, першим у ВНТУ захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії

  • PDF

Минулої п’ятниці, 2 жовтня, вперше у Вінницькому національному технічному університеті відбувся захист на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Юрій Лобода здобув науковий ступінь PhD за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Науковий керівник випускника аспірантури ВНТУ Юрія Лободи — завідувач кафедри ЕСЕЕМ, доктор технічних наук, професор Михайло Бурбело.

Тема наукового дослідження Юрія Лободи — «Система керування статичними компенсаторами реактивної потужності в несиметричних несинусоїдних режимах розподільних мереж».

Захист відбувся на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ. Голова спецради — заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри електричних станцій та систем ВНТУ, доктор технічних наук, професор Петро Лежнюк.

До складу спецради входили:

доктори технічних наук, доценти В’ячеслав Комар і Володимир Кулик,
офіційні опоненти — доктор технічних наук, професор Юрій Саєнко, декан факультету Приазовського державного технічного університету,
Олег Соломчак, кандидат технічних наук, доцент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

«Юрій Лобода — дуже талановитий, креативний і компетентний. Окрім того — ентузіаст! Він зараз почав працювати у нас на кафедрі електротехнічних систем електроспоживання та енергетичного менеджменту. Читає шість предметів і дивовижно вміє передати власне захоплення предметом своїм студентам. На захисті відповідав на запитання впевнено, обізнано, переконливо. Я почувався гордим за свого учня!» — каже професор Михайло Бурбело.

Михайло Йосипович зауважив, що вдячний за допомогу в підготовці і проведенні захисту проректору з наукової роботи ВНТУ, професору Сергію Павлову і директору інституту магістратури, аспірантури і докторантури ВНТУ, професору Олександру Грушку.