30October2020

Перемогу четвертого сезону стартап школи Sikorsky Challenge і 25 тисяч гривень отримав MedBot Дмитра Гаврілова, Оксани Звягіної та Олександра Бабія

  • PDF

У фіналі зиагалися 7 команд з різноманітними цікавими проектами — від сервісу харчування та навчання людей ефективній комунікації до розробки смарт систем поливу та профільних медичних ботів.

Газета «МІСТО»

 

Четвертий сезон стартап школи “Sikorsky Challenge” міста Вінниці на базі Вінницького національного технічного університету, який розпочався в лютому цього року, — успішно завершений.

Навчання спочатку проходило у звичайному режимі та через відомі всім обставини продовжилось в онлайн форматі.

Хоча відразу здавалося, що такий формат буде менш ефективним для роботи над розробкою власних інноваційних проектів, але адаптаційний період і відкриття нових можливостей відбулося за лічені тижні, а бажання учасників розвинути власну ідею розробивши прототип (MVP) та підготуватись до якісних пітчингів перед поважним журі відчувалось навіть через екрани тренерів.

Разом з тим сподівання організаторів навчання в стартап школі на значне поліпшення епідемічної ситуації у вересні виявились марними, тож представлення проектів відбулось в дистанційному форматі за участі провідних іноземних партнерів Ігоря Пеєра (провідного тренера стартап школи) та відомого ізраїльського бізнесмена, випускника ВНТУ Давида Аріє (ініціатора створення стартап школи на базі ВНТУ).

У фінал пройшли 7 команд з різноманітними цікавими проектами від сервісу харчування та навчання людей ефективній комунікації до розробки смарт систем поливу та профільних медичних ботів.

Тож, для журі черговий раз було не просто визначити переможців.

Разом з тим призи отримали всі фіналісти — заохочувальні кошти на розвиток власних ідей.

А цьогорічними переможцями стартап школи стали проекти:

1 місце — MedBot авторів Дмитро Гаврілов, Оксана Звягіна та Олександр Бабій (25 тисяч гривень);

2 місце — Oasis авторів Ігор Арсенюк, Юрій Данилов, Сергій Барабан, Ірина Хазівалієва, Владислава Шевчук (20 тисяч гривень);

3 місце — GreenAles авторів Сергій Барабан, Ірина Хазівалієва, Владислава Шевчук, Олена Ярова  (15 тисяч гривень).

Переможці проектів крім отриманої фінансової підтримки на розвиток власних стартап-проектів, що надзвичайно важливо на етапі прототипування та вибору оптимального інженерного рішення для майбутнього успіху, також отримали фідбек від представників досвідченого журі стартап школи.

Голова журі доктор технічних наук, професор Роман Квєтний відзначив, що така ініціатива, що успішно розвивається у ВНТУ чотири роки поспіль, є родзинкою нашого університету.

А  ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко у вітальному слові наголосив, що цей проект є надзвичайно важливим для роботи сучасного університету і дуже приємно що декілька років поспіль випускники університету, успішні бізнесмени з світовими іменами підтримують і розвивають цей проект.

На окрему подяку заслуговує відомий український ІТ бізнесмен, колишній випускник нашого університету, кандидат технічних наук Олександр Усач, який вже не перший рік забезпечує призовий фонд.

Міський голова Вінниці, Сергій Моргунов у вітальному слові з нагоди святкування 60-річниці від заснування ВНТУ зазначив, що розвиток і підтримка інноваторів — це один з пріоритетів Вінницької ОТГ і роботу та підтримку стартап школи “Sikorsky Challenge” він вважає необхідною для подальшого розвитку інноваційного руху в нашому місті.

До речі, брендовані парасольки оргкомітет стартап школи на чолі з завідувачем кафедри ІНВ, кандидатом технічних наук, доцентом Костянтином Ковалем вирішив вручити трьом завідувачам кафедр ВНТУ, студенти, аспіранти і викладачі яких всі ці роки беруть найбільш активну участь у роботі стартап школи —

завідувачу кафедри автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій , заслуженому діячу науки і техніки України, доктору технічних наук, професору Роману Квєтному

завідувачу кафедри комп'ютерних наук , доктору технічних наук, професору Андрію Яровому

та завідувачу кафедри радiотехнiки , доктору технічних наук, професору Олександру Осадчуку.

Фото з відзначення переможців -   http://photo.vntu.edu.ua/album/454